Перше глобальне кольорове зображення Марса в проекції Робінсона. Фото: CNSA
Команда дослідників з Китайської академії наук використала зображення, отримані місією «Тяньвень-1», для створення першої глобальної кольорової карти Марса з високою роздільною здатністю. Наразі це найбільш деталізована карта Марса, яка згодом може стати базовою для вибору місця посадки майбутніх пілотованих місій та бути використаною для глибшого вивчення геологічних процесів на Марсі, аналізу його кліматичних змін та пошуку ознак минулого життя. Статтю разом з картою опублікували в журналі Science Bulletin, повідомляє видання Nauka.ua.
Місія «Тяньвень-1» досліджувала геологію та атмосферу Марса, шукаючи сліди води та життя. Протягом майже 1300 днів, проведених на орбіті Марса, орбітальний апарат Tianwen-1 зробив понад 14 тисяч знімків поверхні планети. Зі зроблених апаратом знімків для створення карти обрали 10572 найкращих зображення, які мають роздільну здатність від 57 до 197 метрів на піксель, що значно перевищує роздільну здатність попередніх зображень поверхні Марса. Для порівняння, створені за допомогою зображень попередніх місій Mariner 9, Viking 1 і 2, Mars Global Surveyor, Mars Reconnaissance Orbiter, Mars Express і Mars Odyssey карти мали роздільну здатність від 925 до 100 метрів на піксель.
Для створення нової карти команда науковців використала технологію коригування зв’язків, щоб зменшити відхилення між зображеннями до менш ніж одного пікселя для створення «безшовної» глобальної мозаїки Марса, та технологію корекції кольору, щоб досягти максимальної точності та автентичності кольорів. Остаточна версія карти Tianwen-1 Mars Global Color Orthomosaic 76 m v1, має просторову роздільну здатність 76 метрів на піксель і горизонтальну точність 68 метрів. Вона дозволяє краще зрозуміти еволюцію Червоної планети та її потенціал для підтримки життя.
Читайте також:
Дослідження Марса на сучасному етапі
Учені виявили рослину, здатну вижити на Марсі
З’явився комплексний план із заселення Марса