Команда 26-ї УАЕ заступила на полярну варту

На станції “Академік Вернадський” завершилася передача чергування команди 25-ї Української антарктичної експедиції учасникам 26-ї УАЕ. Також завершилася робота сезонників 2021 року. По це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

Зараз в Антарктиці вже пізня осінь, і погода – відповідна. Температура хоч ще й плюсова (+1˚, +3˚С), але за рахунок сильного вітру та вологості понад 80%, відчувається як -15˚ С, до того ж, постійні опади. Тож перезмінка проходила в досить складних умовах. Пальне перекачували з корабля в станційний бак і вдень, і вночі; інколи доводилось човнами відштовхувати плавучі крижини від паливного шланга. Розвантажити річний запас продуктів та інших необхідних речей неабияк допоміг новий потужний кран.

І ось все зроблено, всі справи передано, й останнім акордом є символічна передача керівником 25-ї УАЕ Юрієм Отрубою очільнику 26-ї УАЕ Богдану Гаврилюку ключа від станції, а також коробки з секретним подарунком, яку слід відкрити через півроку.

Після цього команда 25-ї УАЕ та сезонний загін вирушили в мандрівку додому. Спершу їм належить подолати бурхливу протоку Дрейка та дістатися Чилі.

Зимівники ж 26-ї УАЕ вже заступили на варту, продовжуючи неперервні наукові спостереження на станції.

Радіємо за тих, хто повертається додому, і бажаємо наснаги й сил тим, хто продовжує благородну справу дослідження полярних регіонів і нашої планети в цілому на невеличкому острові Галіндез у такій далекій і водночас такій близькій нам Антарктиді!

This slideshow requires JavaScript.

Фото Євгена Прокопчука, Оксани Савенко, Андрія Зотова і Анастасії Чигаревої.

Related posts

Leave a Comment