Культурні експедиції: Харківська опера у Палермо

22 листопада цього року у рамках гастрольного туру “Європейський шлях” та проекту “Open doors for Ukraine” в Театрі Массімо у Палермо з гала-концертом виступили солісти і симфонічний оркестр Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка.

Як зазначають організатори, проект “Open doors for Ukraine” народився у надзвичайно складний і болючий міжнародний історичний та політичний момент. Він реалізується Театром Массімо за підтримки Міністерства культури Італії з метою створення мистецького резиденційного простору, наданого українським музикантам і посиленню ролі музики та мистецтва у розбудові миру.

Великою честю для артистів і музикантів є виступ на сцені знаменитого Театру Массімо в Палермо. Адже він є найбільшим оперним театром в Італії і одним з найбільших в Європі, що славиться своєю чудовою акустикою.

This slideshow requires JavaScript.

Також і для театру Палермо великою честю є концерт солістів і оркестру Харківського театру опери та балету, які незважаючи на складність ситуації, спричиненої російською агресією, продовжують свою концертну діяльність. Вони виступають у харківських бомбосховищах, організовують гастролі в європейських країнах, аби продемонструвати спільні культурні цінності. Тож не дивно, що така подія викликала жвавий інтерес у сицилійської публіки, вщерть наповнила величезну залу слухачами і забезпечила висвітлення у місцевій пресі та на телебаченні.

Представляли український колектив керівник Театру Массімо Марко Бетта та директор Харківського оперного театру Олег Оріщенко.

Фото автора

За диригентським пультом – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Морозов.

This slideshow requires JavaScript.

Програму концерту “Opera Gala”, який став черговим етапом проекту “Схід Опера: долаючи відстань”, складали твори славетних європейських композиторів – Ж.Бізе, Дж.Пуччіні, Дж.Россіні та ін., але в музичну канву цього вечора були також майстерно вплетені і композиції українських авторів – М.Лисенка, А.Кос-Анатольського, Л.Колодуба.

This slideshow requires JavaScript.

У гала-концерті виступили шестеро солістів: сопрано Юлія Антонова, Олеся Мишаріна, Юлія Піскун та заслужена артистка України Олена Ширяєва, баритон Микита Маринчак і бас В’ячеслав Стрєлков. Ми можемо пишатися нашими солістами, котрі викликали щирий захват і тривалі овації вимогливої італійської публіки.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

Гастрольний тур “Європейський шлях” харківських музикантів і артистів триває і вже у грудні на їхні виступи чекають інші сцени й інші слухачі. Маємо надію, що незабаром вони повернуться до Харкова й на інші українські сцени, а для цього будуть сприятливі умови.

Олекса Войтюк

 

Related posts

Leave a Comment