Мідвінтер-2021 на українській антарктичній станції

Як наші полярники на антарктичній станції «Академік Вернадський» цього року відзначали Мідвінтер? Про це розповідає сторінка НАНЦ у Facebook:

«Цього року на головне свято полярників українській команді випала негода – надворі було похмуро, сильний вітер, хурделиця, станцію постійно засипало снігом, а акваторію забило кригою. Через це довелося відмінити змагання на вулиці, зокрема, футбол та спортивне орієнтування. Але зимівники планують обов’язково провести їх, щойно розпогодиться.

Утім, змінити найголовніший звичай, що є “посвяченням” у справжні полярники, – купання в океані – не змогла навіть негода. Тож гарно розігрівшись прибиранням снігу та дочекавшись “віконця” між хуртовинами, вся команда швиденько по черзі таки занурилася в крижану воду (у цей час її температура становить близько -1,5 градусів С, однак через високу солоність Південного океану не замерзає).

Деякі зимівники зробили спеціальні костюми для купання, наприклад, бейскомандер Богдан Гаврилюк, для якого це був вже дев’ятий Мідвінтер на станції, перетворився на пірата. Крім того, чоловіки занурювалися в краватках, що теж є традицією.

До речі, набратися сил перед “посвяченням” у крижаній воді полярникам допоміг сніданок від бейскомандера. За ще британським звичаєм раз на рік – саме на Мідвінтер – кожен учасник замовляє очільнику експедиції на сніданок свою улюблену страву. За допомогою помічників Богдану вдалося виконати всі “забаганки”, серед яких були різні млинці, омлет тощо.

Хоч з вуличними змаганнями цього разу не склалося, проте низка чемпіонатів всередині станції відбулася. Вони зазвичай починаються за кілька днів до Мідвінтера, а на свято визначають та нагороджують переможців. У 26-й УАЕ пощастило новачкам: першість в більярді здобув дизеліст Олександр Книжатко, у дартсі всіх обійшов геофізик Ян Бахмат, а в міні-гольфі та підтягуваннях найкращим став механік Олександр Милашевський. Усі вони зимують в Антарктиді вперше. Хоча ще не закінчився турнір з шахів, тож цілком можливо, що ця перемога дістанеться комусь з “бувальців”.

Завершилося свято, як і належить, урочистою смачною вечерею, врученням бейскомандером сертифікатів “справжніх полярників” та відзнак переможцям і найактивнішим учасникам змагань.

Вітаємо наших зимівників і бажаємо їм гарної погоди!

Дякуємо 26-й УАЕ, що поділилися інформацією і фото, зокрема, Оксані Савенко, Олександру Надточію та Вадиму Ткаченку».

Related posts

Leave a Comment