На антарктичній станції «Академік Вернадський» полярники зустрічають Різдво

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський», де розташована найпівденніша у світі культова споруда – каплиця Святого Володимира, полярники готуються до святкування Різдва. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

За словами капелана експедиції, метеоролога-озонометриста Олександра Полудня, напередодні полярники розчистили снігові замети двометрової висоти, щоб звільнити шлях до каплиці, де 7 січня зможуть помолитися чи поставити свічку.

Каплиця була зведена на станції в 2011 році.

«Різдво – родинне свято, але наші сім’ї знаходяться далеко від нас, за 15 тисяч кілометрів. Тому тут, на антарктичній станції, ми намагаємося хоч трохи відтворити атмосферу українського Різдва, – говорить Олександр Полудень. – Кухар Василь Омелянович приготує на Святвечір 12 страв, обов’язково буде і кутя, співатимемо колядки, хто які знає з дитинства. А от колядувати нам нікому – найближчі «сусіди», американська станція «Палмер», знаходяться за 52 км».

Нинішнє Різдво українські полярники зустрічають у «компанії» небувало великої кількості пінгвінів. За словами начальника станції  Віктора Ситова, цьогоріч в околицях станції вчені-біологи нарахували 850 особин. Наприкінці грудня, свідчать вчені, вилупилися перші дитинчата пінгвінів.

Нагадаємо, Україна – одна з 30 держав, що мають в Антарктиді свої постійно діючі наукові станції. Українська антарктична експедиція у складі 12 полярників перебуває на станції цілий рік, з березня по березень. На станції «Академік Вернадський», що розташована на острові Галіндез архіпелагу Вільгельма на Аргентинських островах, українські вчені ведуть неперервні метеорологічні, геофізичні та біологічні дослідження.

 

Related posts

Leave a Comment