NASA готує освоєння людьми Місяця

МКС на фоні Місяця. Фото: ESA

Сполучені Штати оголосили про підготовку польоту на Місяць з метою залишитися там для його освоєння. Перший випробувальний політ навколо супутника відбудеться вже в цьому році. Висадити екіпаж на Місяці NASA планує в 2024 році. Про це заявив керівник Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Джим Брайденстайн у повідомленні, поширеному прес-службою Агентства.

За його словами, успішний політ корабля SpaceX Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію (МКС) дає оптимізм думати, що і наступна місія – подорож на Місяць – буде успішною.

“Сьогодні (2 серпня – ред.) відбулася велика перемога, але ми тільки на початку. Космічна програма Артеміда має на меті повернення людини на Місяць. Ми плануємо полетіти на Місяць і залишитися там. Ми збираємося навчитися, як жити і працювати там протягом тривалого часу”, – сказав Брайденстайн.

Програма з освоєння Місяця під назвою Артеміда буде складатися з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає безпілотний випробувальний політ Оріона навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап – Artemis 2 – обліт супутника Землі з екіпажем на борту – повинен відбутися в 2022 році.

На третьому етапі місії – Artemis 3 – NASA сподівається в 2024 році здійснити висадку астронавтів на Місяць.

Учора ввечері американський пілотований космічний корабель Crew Dragon успішно здійснив посадку в Мексиканській затоці після польоту до міжнародної космічної станції.

Джерело: Korrespondent.net

Related posts

Leave a Comment