Науково-дослідне судно «Ноосфера» готове до антарктичної експедиції

Криголам “Ноосфера” після завершення технічного обслуговування повернувся в Одесу, де до виходу в Антарктиду він перебуватиме на морському вокзалі. Докування судно проходило в Чорноморську на ПрАТ “ІСРЗ”, інформує сайт НАНЦ.

Під час переходу з Чорноморська до Одеси корабель пройшов ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України. Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціонування (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів: в Україні “Ноосфера” є першим судном, оснащеним цією сучасною системою.

This slideshow requires JavaScript.

Всі тести криголам пройшов успішно, тож з технічного боку флагман українського наукового флоту повністю готовий до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану.

Вихід в Антарктику заплановано на кінець січня, адже на борт ще слід доставити велику кількість вантажів як для забезпечення рейсу, так і для ротації цілорічної експедиції на станції “Академік Вернадський”.

Перед відправленням відбудеться прес-конференція, про дату та час якої буде повідомлено додатково.

Отже, за п’ять місяців з дня підписання договору щодо купівлі RRS James Clark Ross у Британської антарктичної служби команда НАНЦ за сприяння Посольств України у Великій Британії та у Королівстві Данія, Державної служби морського та річкового транспорту та Регістру судноплавства України забезпечила перехід судна до України, його міжрейсове технічне обслуговування та підготовку до рейсу, величезну купу “нудної”, але необхідної бюрократичної роботи із сертифікації судна та переоформлення всіх документів на прапор України та на нового судновласника. Також успішно завершено набір українського екіпажу, який поведе флагман українського наукового флоту в першу експедицію.

Related posts

Leave a Comment