Навіть в Антарктиді люди з усього світу підтримують Україну

Після варварського повномасштабного вторгнення РФ в Україну весь цивілізований світ став на сторону нашої країни, і ми це відчуваємо навіть в Антарктиді. Нас підтримують і колеги з інших антарктичних місій, і звичайні люди, що навідуються сюди як туристи, – розповідає сторінка НАНЦ у фб.

Приміром, нещодавно пасажири круїзного судна «Fridtjof Nansen» передали українським полярникам цілий стос рукописних листів зі словами підтримки.

Ось деякі з них:

  • «Дякую за вашу силу і ваш супротив. Моя дружина Олеся, яка сама з Білорусі, та мої німецькі друзі намагаються всіляко допомогти вашій країні». (з Берліна)
  • «Вітання з Вашингтону!… Ваша сила є джерелом натхнення для всіх нас. Сполучені Штати Америки вас підтримують».
  • «Шекспір писав: “Ви не маєте боятися”, Черчіль писав: “Ми ніколи не здамося”. Обидві ці фрази – це про вас. Я впевнений, що ви переможете, адже ви воюєте не лише за свою країну, але за всю Європу і Північну Америку». (з Нідерландів)
  • «Дякую за вашу роботу, підтримуємо вас здалека. Vive Ukraine!».

This slideshow requires JavaScript.

Ми щиро вдячні за такі важливі слова. Світова підтримка допомагає наближати нашу Перемогу і той час, коли ми повною мірою повернемося до творення світової науки в Антарктиці.

Також наші зимівники отримали смачні подарунки – свіжі фрукти та овочі, більшість яких закінчилася на станції ще кілька місяців тому.

Нагадуємо, що в Антарктиці зараз літо, і після періоду суворих ковідних обмежень тут поступово відновлюється туризм. Цього сезону в нашому районі Аргентинських островів знову багато відвідувачів на великих круїзних лайнерах або невеликих яхтах.

Серед головних туристичних принад тут – якраз українська станція «Академік Вернадський» та розміщена на сусідньому острові Вінтер хатинка-музей «Ворді Хаус», що є зразком ранньої британської наукової бази. Однак нині доступ до нашої станції обмежений: відвідування можливе лише для невеликих груп туристів з яхт за рішенням керівника експедиції (це обмеження від антарктичного туроператора стосується всіх діючих станцій). Водночас «Ворді Хаус» як музей можуть відвідувати пасажири великих суден. Наші полярники надають їм ключі від бази, а туристи натомість лишають усілякі цікавинки.

В доковідні часи станцію «Академік Вернадський» відвідувало до 4 тис. туристів за сезон. Їх приваблювала як відома гостинність українців, так і можливість відвідати бар «Фарадей», який належить до ТОП 10 найекзотичніших пабів світу.

Фото: Сергій Глотов, Юрій Отруба.

Related posts

Leave a Comment