Криголам “Ноосфера” прибув до станції «Академік Вернадський»

Український науково-дослідний криголам “Ноосфера” дістався антарктичної станції “Академік Вернадський”.

Корабель став на якір неподалік острова Галіндез 27 січня цього року, повідомляє сайт НАНЦ.

“Для нас прихід “Ноосфери” – це дуже радісна подія, адже це можливість нарешті побачитися зі своїми колегами та співвітчизниками після десяти місяців зимівлі, а також отримати гостинці з дому. А ще – це початок дуже відповідальної роботи: великого ремонту на нашій улюбленій станції”, – зауважив керівник 27-ї Української антарктичної експедиції Юрій Отруба.

“Ноосфера” доправила до станції “Академік Вернадський” вантажі та команду українських технічних фахівців. У найближчі кілька місяців вони мають провести невідкладні роботи з модернізації антарктичної станції, потрібні для успішної зимівлі наступної, 28-ї УАЕ. Зокрема, йдеться про заміну системи опалення та роботи із заземлення дизельної і головної будівлі станції.

This slideshow requires JavaScript.

Передбачається, що після розвантаження корабель вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для майбутнього забезпечення перезмінки річних експедицій на станції “Академік Вернадський”.

This slideshow requires JavaScript.

Як ми повідомляли, у другий антарктичний сезон “Ноосфера” вирушила з порту Кейптауна наприкінці грудня 2022 року. Спершу судно доправило вантажі та команду полярників на польську антарктичну станцію імені Генрика Арцтовського, яка розташована на острові Кінг Джордж.

Фото: Олександр Гришко, Alexander Hagge, Rodolfo Beyer


Читайте також:

Криголам «Ноосфера» вже в Антарктиці 

«Ноосфера» починає новий антарктичний сезон 

Related posts

Leave a Comment