«Ноосфера» починає новий антарктичний сезон

24 грудня 2022 року український науково-дослідний криголам «Ноосфера» вирушив з Кейптауна в Антарктику. Про це повідомляє сайт НАНЦ. Це вже другий його антарктичний сезон під синьо-жовтим прапором. Капітаном корабля, як і минулого разу, є Павло Панасюк.

Нинішня експедиція є спільною українсько-польською і фінансована переважно Польською антарктичною програмою (що є дуже помічним для нас в умовах скороченого через повномасштабну війну бюджету). Тож спочатку «Ноосфера» вирушить до польської антарктичної станції «Арцтовський», яка знаходиться на острові Кінг Джордж.

Потому наш криголам доставить вантажі, і що дуже важливо, українську команду технічних спеціалістів на нашу станцію «Академік Вернадський». Ці фахівці попри всі складнощі мають завершити розпочату модернізацію інфраструктури станції. Цього сезону в планах заміна системи опалення, облаштування нового майданчика для зберігання човнів, роботи з заземлення дизельної та головної будівлі станції, а також низка інших невідкладних робіт, потрібних для успішної зимівлі 28-ї Української антарктичної експедиції.

Попереду в судна – довга дорога через Атлантичний та Південний океани. Очікується, що криголам дістанеться на станцію «Академік Вернадський» до кінця січня наступного року.

До речі, «Ноосфера» йде до Антарктиди з великим тризубом на борту (розміром 1.25 м на 1.05 м). Два малі Державні Герби України були встановлені восени цього року під командуванням капітана Олександра Гришка під час ремонту та підготовки судна до антарктичного рейсу. Наші символи посіли чільне почесне місце – на фальштрубах з правого та лівого борту судна. Світ має бачити нашу незламність та впевненість у Перемозі повсюди, навіть посеред айсбергів та вічних снігів.

This slideshow requires JavaScript.

Як ми повідомляли, з кінця січня до кінця травня 2022 року відбувся перший антарктичний сезон криголама «Ноосфера». Корабель успішно забезпечив ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.


Читайте також:

“Ноосфера” доправила з Антарктики до Чилі українську та польську експедиції

Криголам «Ноосфера» вже біля станції «Академік Вернадський» 

 

Related posts

Leave a Comment