Криголам «Ноосфера» вже біля станції «Академік Вернадський»

Науково-дослідний криголам «Ноосфера» підійшов до острова Галіндез, де розташована українська антарктична станція «Академік Вернадський», повідомляє сайт НАНЦ. Його шлях з Чилі до крижаного континенту зайняв 5 днів: вийшовши з Пунта Аренасу ввечері 25 березня, увечері 30 березня корабель прийшов до станції.

Дорогою зазвичай неймовірно штормова протока Дрейка була лагідною до нашої команди. Вести судно з Чилі до Антарктики українському капітану Павлу Панасюку допомагав колишній британський капітан криголама Саймон Воллес, який понад 6 років працював у цьому суворому регіоні та має значний досвід. Він відзначив: «Вперше на моїй пам’яті, погода в Дрейку була гарною».

Криголам доставив на станцію «Академік Вернадський» багато потрібних вантажів, але найголовніше – 27-му Українську антарктичну експедицію. На колег дуже чекала команда зимівників 26-ї УАЕ та сезонний загін, які тепер зможуть повернутися додому.

Причалити до острова великі судна не мають можливості через мілководдя. Через шторм уже біля станції, на жаль, переправити з судна на острів 27-му УАЕ поки немає можливості (хвилі занадто високі для невеликих човнів), але щойно погода зміниться, полярники з нової експедиції приєднаються до решти на станції.

Також протягом наступним днів триватиме розвантаження річних запасів їжі, пального, будівельних матеріалів тощо. Після цього «Ноосфера» розпочне свій шлях назад до Чилі з однією зупинкою.

Фото: Павло Панасюк, Саймон Воллес, Юрій Отруба та Анастасія Чигарева. 

Related posts

Leave a Comment