Норвегія готується до головування в Арктичній раді

Норвегія «перебуває в конструктивному процесі» з Росією щодо забезпечення передачі головування в Арктичній раді, передає слова норвезького високопосадовця агенція Bloomberg.

Засідання Арктичної ради, групи з восьми країн, до якої входять США та нині головуюча Росія, були призупинені після повномасштабного вторгнення РФ в Україну минулого року. Передача головування відбудеться під час віртуальної зустрічі, яка навряд чи включатиме будь-яких міністрів уряду, повідомив журналістам Мортен Гоґлунд, вища посадова особа Норвегії з Арктики.

Усі вісім арктичних країн — Росія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія, Ісландія, США та Канада — повинні будуть узгодити «повні налаштування» для переходу, сказав Гоґлунд, який також є майбутнім головою ради, додавши, що він «оптиміст».

Арктична рада є головним міжурядовим форумом для співпраці з питань Арктики, включаючи зміну клімату, проблеми корінних народів і управління. У червні рада заявила, що відновить роботу над проектами, які не передбачають російської участі. Близько 70 проектів, що становить приблизно половину робіт, затверджених до лютого минулого року, було знову запущено.

Боротьба за вплив в Арктиці загострюється. Китай, який розглядає регіон як транспортний шлях до Європи, є однією з 13 держав, які мають статус спостерігача в Арктичній раді. Минулого року Китай заявив, що не підтримає виключення Росії з Ради, заявивши, що для цього немає правового механізму.

Головна мета Норвегії протягом дворічного головування — «переконатись, що Арктична рада виживе», — сказав Мортен Гоґлунд, додавши, що його країна також прагне відновити «всі відповідні комунікації щодо всіх видів діяльності» після передачі. За його словами, пріоритети цієї країни у роботі Арктичної ради включають: клімат, сталий економічний розвиток і турботу про людей в Арктиці, включаючи залучення молоді та посилення ролі та голосу груп корінного населення, йдеться в матеріалі агенції Bloomberg.

Тим часом, як повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN, Росія продовжує розбудовувати свої військові бази в регіонах поблизу Арктики, попри значні втрати у війні з Україною.

А Велика Британія призупинила співпрацю з РФ з питань Арктики через її вторгнення в Україну.

Related posts

Leave a Comment