Криголам «Ноосфера» доправив на станцію учасників 28-ї Української антарктичної експедиції

Учора, 27 березня дослідницький криголам “Ноосфера” з командою 28-ї Української антарктичної експедиції на борту прибув до станції “Академік Вернадський”. Як повідомляє сайт НАНЦ, про це доповів капітан судна Олександр Гришко.

Шлях з чилійського порту Пунта-Аренас до станції тривав 5 діб. Криголам йшов через найбурхливішу в світі протоку Дрейка, але цього разу вона була прихильною до екіпажу та пасажирів “Ноосфери”.

Найближчими днями триватиме робота у двох напрямках:

  • розвантаження судна, адже на ньому приїхав величезний запас їжі, різноманітних речей та пального на цілий рік. Оскільки рельєф дна не дозволяє криголаму пришвартуватися біля острова Галіндез, де розташована станція, то всі вантажі перевозитимуть на невеликих човнах;
  • перезмінка річних експедицій. Учені та фахівці з 27-ї УАЕ, які вже рік працюють на станції “Академік Вернадський”, передаватимуть справи колегам з 28-ї УАЕ.

Після цього відбудеться офіційна передача станції між експедиціями, і зимівники та зимівниці 27-ї вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік.

Серед їхніх основних завдань буде проведення вимірювань та досліджень за трьома напрямами: геофізика, метеорологія та біологія, а також підтримка життєдіяльності станції.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Олександр Гришко, Сергій Салло


Як ми повідомляли, український криголам “Ноосфера” вже другий сезон працює в Антарктиді. Наприкінці грудня 2022-го він вирушив з ПАР до острова Кінг-Джордж, куди доправив експедицію та вантажі для польської антарктичної станції “Арцтовський”. Звідти судно прибуло до станції “Академік Вернадський”, доставивши учасників технічної сезонної експедиції, які наразі завершують нагальні справи з модернізації станції. Відтак “Ноосфера” дісталася Чилі та чекала на команду 28-ї УАЕ, разом з якою успішно повернулося до Антарктики.

Related posts

Leave a Comment