На Львівщині зафіксовано найбільшу популяцію зубрів в Україні

У Львівській області зафіксували найбільшу популяцію бізонів в Україні. Стадо базується на теренах Бродівського лісового фонду. Більшість тварин – біловезького підвиду, який вважається найбільшим серед усього роду Bison. Про це інформує Gazeta.ua за повідомленням державного підприємства “Ліси України”.

Диких зубрів завезли на Львівщину ще у 80-х роках із Литви в чисельності 12 особин. Наразі, за нещодавніми підрахунками лісівників, їх налічується 114.

“Умови поселення зубрів в лісфонді філії за кормовою базою та захисними властивостями мисливських угідь близькі до їхнього ареалу. Протягом всього зимового періоду працівники лісництв додатково забезпечують підгодівлю тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу за належної охорони”, – йдеться у повідомленні.

У підприємстві пояснили, що чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин.

“Впливає на це і якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Мають місце і природні фактори: старіння зубрів, природна смертність”, – розповіли у підприємстві.

В Україні 2007 року для збереження та забезпечення стабільного утримання єдиної в країні популяції зубрів біловезької лінії було затверджено план дій щодо збереження та відновлення зубрів в фауні України та започатковано певні заходи.

Під час реалізації наукової програми було завезено та випущено в угіддя підприємства ще 12 особин зубрів кавказької лінії.

Наразі в регіоні представлені дві локальні репродуктивні та найчисленніші в Україні субпопуляції зубрів – біловезької та біловезько-кавказької ліній. На сьогодні в Україні налічується близько пів тисячі особин зубра.


Читайте також:

Зубр в Україні: трагедія та надія 

Баланс природи. Національні парки в Україні

Київ заповідний: шлях до збереження природи Києва 

Related posts

Leave a Comment