Вийшов черговий номер Українського антарктичного журналу

Як може змінитися клімат в районі української антарктичної станції “Академік Вернадський” до кінця ХХІ століття?

Які мікроорганізми оточують одну з двох квіткових рослин Антарктики – перлинницю антарктичну, “допомогаючи” їй витримувати несприятливі умови?

Як українські вчені покращили якість та зручність вимірювань у геомагнітній обсерваторії на станції “Академік Вернадський”, дані якої використовують вчені з усього світу?

Про ці та інші дослідження полярних регіонів Землі можна дізнатися з нового номера “Українського антарктичного журналу” – наукового фахового видання Національного антарктичного наукового центру, повідомляє сайт НАНЦ. Його електронна версія вже доступна за цим посиланням.

У цьому числі зібрано 7 наукових статей за основними напрямами українських антарктичних досліджень: геофізика, метеорологія, океанографія, біологія, екологія тощо.

Також є робота в галузі міжнародних відносин, адже Антарктида – це континент не лише науки, а й глобальної взаємодії між країнами. Розглянуто реакцію та зусилля міжнародної полярної спільноти щодо протидії повномасштабному вторгненню РФ в Україну 2022 року.

Редакція журналу висловлює вдячність нашим захисникам, завдяки яким можливо продовжувати полярні дослідження і представляти світу результати цих досліджень, а також українським ученим, які попри всі виклики війни працюють для розвитку світової науки.

УАЖ виходить з 2003 року. Журнал – двомовний, статті публікуються українською та англійською мовами. На сайті УАЖ анотації статей розміщені обома мовами, а самі статті – мовою оригіналу (переважно англійською).

Related posts

Leave a Comment