Подорож тільки починається: 41 рік тому стартував “Вояджер-1”

Вояджер

5 серпня 1977-го NASA запустило космічний апарат “Вояджер-1”. Він – найвіддаленіший від Землі об’єкт, який створила людина.

Це перший апарат, який залишив Сонячну систему. 2012-го “Вояджер-1” вийшов у міжзоряне середовище і передав звідти інформацію. Прилади космічного апарату фіксували, що Сонце впливало на нього все слабше, і спостерігали зростання впливу частинок міжзоряного походження.

17 лютого 1998-го “Вояджер-1” на відстані 10,4 млрд км від Землі обігнав апарат “Піонер-10”. Апарат летить зі швидкістю близько 60 тис. км/год.

Найвідоміший знімок апарата – Pale Blue Dot, зроблений у лютому 1990-го. “Вояджер-1” сфотографував Землю з відстані 6 млрд км камерою, за допомогою якої можна з 800 м розгледіти заголовок у газеті.

Апарат також зробив детальні знімки Юпітера та Сатурна.

На борту апарата розмістили послання інопланетянам. На золотій пластині записали вітання на 55 мовах світу. Там також записана класична музика, звуки природи, зображення людей і тварин. На пластині зберігаються координати Землі та Сонячної системи.

Через 40 тис. років апарат пролетить за 15 трлн км від зірки AC + 79 3888 в сузір’ї Жирафа, яка рухається у бік сузір’я Змієносця. Надалі, ймовірно, “Вояджер-1” буде вічно мандрувати нашою галактикою.

За матеріалами Gazeta.ua

Related posts

Leave a Comment