Польські полярники матимуть свій музей

Автор фото: Marta Pietroń | MP


Перший музей полярних досліджень у Польщі буде відкритий в Пулавах. Чому такий незвичайний об’єкт з’явиться саме у цьому місті? Виявляється, для цього є вагомі причини.

Зусилля щодо створення Полярного дослідницького музею в Пулавах розпочались у 1987 році. Тоді ж були прийняті перші рішення, пов’язані із створенням цього об’єкту. Наразі музей перебуває на стадії завершення реконструкції будівлі, і вже завозяться експонати. У планах його діяльності також показ фільмів на полярну тематику та проведення лекцій.

Вид на польську дослідницьку станцію ім. Генрика Арцтовського в Антарктиді

– Сфера діяльності музею включає збір, зберігання та надання доступу до колекцій у галузі полярних досліджень в Арктиці та Антарктиці, а також документування праць польських засланців, включаючи вчених, які досліджували область Сибіру, ​​- каже Ремігіуш Малецький, прес-секретар Маршальського офісу в Любліні.

– Справа полярних досліджень – це такий фрагмент нашої науки та знань, про які польське суспільство насправді нічого не знає. У нас є чудові експонати, а крім того, Пулави міцно пов’язані з льодовиками, – пояснює Анджей Пйотровський, директор цього закладу.

– Звідси походить Анджей Косіба, один з найважливіших польських полярників. У міжвоєнний період він читав лекції з географії та геології в місцевій школі, присвяченій ґрунтознавству та геології. Тоді він брав участь у данській експедиції, а згодом також керував польською експедицією до Гренландії, – розповідає директор Пйотровський.

Обрано директора Музею полярних досліджень в Пулавах / YouTube LPU TV

Очікується, що музей полярних досліджень в Пулавах відкриється в середині 2021 року.

Джерело: Polskie Radio Trójka

Related posts

Leave a Comment