Полярники розпочали цикл лекцій для юннатів у Національному еколого-натуралістичному центрі

Курс лекцій, які старшокласникам читають фахівці Національного антарктичного наукового центру, приурочено до 200-річчя відкриття Антарктиди та внеску українських вчених у дослідження «шостого континенту». Цю просвітницьку акцію НАНЦ проводить разом з Національним еколого-натуралістичним центром, на базі якого проходитимуть лекції для старшокласників-вихованців цього центру юннатів, інформує сайт НАНЦ.

Перша лекція, яку прочитав біолог Олександр Савицький, – «Antarctida, Terra Australis Incognita. Українські антарктичні експедиції вчора, сьогодні, завтра» – відбулася у 21 жовтня. Це був екскурс в історію відкриття та підкорення  континенту, ознайомлення слухачів з діяльністю українців, які брали участь в експедиціях першовідкривачів Антарктиди та підкорювачів Південного полюсу, а також в радянських антарктичних експедиціях. Разом з тим, школярам зробили огляд історії антарктичної станції «Академік Вернадський» від 1996 р. до сьогодення та ознайомили їх з ключовими напрямками досліджень, які ведуть на крижаному континенті вітчизняні вчені.

Наступну лекцію цього циклу заплановано на листопад. Завідувач відділу фізики атмосфери НАНЦ Денис Пішняк розповість школярам про ефект глобального потепління та про те, як дослідження на станції «Академік Вернадський» сприяють довгостроковому прогнозуванню погоди на планеті.

Related posts

Leave a Comment