Про дослідження іоносфери та електромагнітного оточення Землі

16 жовтня в Національному антарктичному центрі відбувся семінар, який провів старший науковий співробітник НАНЦ, доктор ф.-м.н., геофізик Олександр Колосков.

За його участю на Українській антарктичній станції була розгорнута система моніторингу електромагнітного оточення Землі, елементи якої також працюють в Арктиці, північній Скандинавії та в Україні. Дані, отримані цією системою, і оброблені за оригінальними методиками Радіоастрономічного інституту НАН України, дозволяють дистанційно спостерігати за світовою грозовою активністю та досліджувати стан нижньої і верхньої іоносфери.

На семінарі учений розповів про дослідження іоносфери в короткохвильовому діапазоні та діагностику рухомих іоносферних збурень над Антарктичним півостровом, що проводилась різними методами.

Також Олександр Колосков доповів про магнітометричні дослідження на наднизьких частотах і про обладнання, встановлене на Українській антарктичній станції, Свальбарді та в Харкові. Такі дослідження, зокрема, підтверджують можливість використання шуманівського резонатора в якості «глобального термометра».

Перспективними можуть виявитись також дослідження на пограниччі наук, оскільки електромагнітні резонанси наднизької частоти є близькими до біоритмів людини.

Учасники семінару з великим інтересом прослухали доповідь Олександра Колоскова, після чого колеги ученого змогли поставити йому фахові запитання.

Більше:

Іоносферний відгук на поширення АГХ за даними ГНСС вимірювань і когерентного ВЧ зондування над антарктичними станціями «Вернадський» і «Палмер»

Зв’язок параметрів шуманівського резонансу з температурою на африканському континенті

Related posts

Leave a Comment