Туреччина і Білорусь спільно досліджуватимуть Антарктику

Туреччина і Білорусь підписали меморандум з науково-технічного співробітництва у сфері антарктичних досліджень. Тепер вчені двох країн будуть проводити спільні дослідження та експерименти в Антарктиці і обмінюватися науково-технічною інформацією. Про це повідомляє УНН з посиланням на інформаційне агентство Аnadolu.

Згідно з інформацією видання, документ був підписаний ще 16 квітня в рамках візиту президента Білорусі Олександра Лукашенка до Туреччини. Підписи під меморандумом поставили міністр промисловості і технологій Туреччини Мустафа Варанков та голова президії Національної академії наук Білорусі, академік Володимир Гусаков.

Меморандум передбачає проведення спільних досліджень і експериментів в Антарктиці, співпрацю у сфері логістики, доступ до обладнання та зразків порід, обмін науково-технічною інформацією. Також білоруські та турецькі вчені спільно досліджуватимуть динаміку руху льодовиків, процес танення і склад льодів в Антарктиці. Крім того, сторони взяли на себе зобов’язання організовувати спільні наукові публікації, обговорення, симпозіуми і конференції на тему Антарктики.

Related posts

Leave a Comment