Місяць тому, 2 квітня команда 29-ї Української антарктичної експедиції отримала ключі від станції «Академік Вернадський» і розпочала виконувати свої технічні та наукові завдання.
Восени погода у цій частині Антарктики може бути дуже різною, пишуть наші полярники, але найчастіше небо затягнуте хмарами, йде дощ чи сніг і дме сильний вітер. Тож наші науковці іноді довго не можуть вийти в море через високі хвилі, вітер та биту кригу й айсберги. Тому будь-яка погода, коли більш-менш тихо й можна пересуватись човнами по акваторії, використовується для виїздів на сусідні острови та виконання наукових робіт. Наприклад, туман – зовсім не є завадою й нещодавно, саме в такий туманний день, коли важкі, сірі хмари майже торкалися поверхні суходолу та хвиль, частина наших науковців відправилась на о. Пітерман для відбору проб води з прісного озера, а також вивчення флори та фауни та заміни біологічних логерів. І в цей виїзд геофізику Олександру Богомазу вдалося зробити дуже атмосферні та цікаві фотографії, якими полярники діляться з нами. Антарктика в тумані справді схожа на казкову країну.
Іншого дня осіння Антарктика порадувала наших полярників веселками. З ранку був досить щільний туман, а коли він почав розсіюватись і сонячне світло потрапило на зважені у повітрі дрібні крапельки вологи з’явилася чудова, але майже біла, веселка через усе небо. Потім вона зникла, щоб через півгодини з’явитися на небі знов – ще більш яскравою та насиченою кольорами. Загалом веселка – рідкісне для полярних регіонів явище, але цього року протягом квітня на українській станції її спостерігали п’ять разів.
Дивіться також:
Криголам «Ноосфера» біля берегів Антарктиди