Туроператори не повертають гроші за скасовані тури

Після рішення уряду України, щодо пролонгування загальнонаціонального карантину, усі тури до 24 квітня були скасовані. Але туроператори не поспішають повертати кошти, а також змінюють правила скасування турів на подорожі після карантину. Про це пише Lowcost Avia.

Скасування турів на період карантину

Найбільші туроператори України не повертають кошти за скасовані тури у період карантину.

Такі рішення компанії пояснюють тим, що карантин визнано форс-мажором, під час якого вони мають право не повертати гроші за тури. Натомість туристам пропонують перебронювання дати подорожі або заміну на інший тур.

Державне агентство розвитку туризму України у своїх рекомендаціях підтримує туроператорів:

“Державне агентство розвитку туризму рекомендує громадянам звернутися до туристичних операторів із проханням перебронювати заплановану поїздку на більш пізній термін. Разом з тим рекомендуємо суб’єктам туроператорської діяльності надати туристам максимальне сприяння у перебронюванні візитів до ухвалення відповідного рішення Кабінету Міністрів України.

Скасування турів на дати після 24 квітня

Також туроператори змінили загальні правила скасування турів (не в період карантину) та виплати компенсацій за анульовані тури.

Як повідомляє liga.net – клієнти турагенцій масово хочуть скасувати тури, які припадають на травень-липень. Але компанії нікому не повертають гроші, а вмовляють туристів перенести тури на більш пізні дати.

Зауважимо, що форс-мажор, не поширюється на дати після закінчення офіційного карантину (24 квітня). Але туристичні оператори не бажають повертати кошти й використовують оновлений розрахунок штрафних санкцій при скасуванні за ініціативи туриста. Сума штрафних відшкодувань може сягати до 100% вартості заброньованого туру.

Раніше, при відмові від подорожі, клієнтам поверталась майже повна або часткова вартість заброньованого туру, в залежності від кількості днів до початку подорожі. Пеня орієнтовно могла складати від 10% до 80%, при чому 80% штрафу могли застосувати у випадку, коли тур відмінений за декілька днів до його початку.

Детальна інформація про умови перебронювання від туроператорів

Розширена інформація про повернення коштів і перебронювання скасованих та нових турів від найбільших туроператорів: TUI Ukraine,  ANEX Tour,  Coral Travel, Tez Tour, Join UP та Pegas Touristik.

У більшості випадків туроператори пропонують своїм клієнтам наступні варіанти:

 1. перенести подорож на інші дати
 2. перенести оплату за відмінений тур на оплату нового
 3. тимчасово заморозити кошти, щоб потім оплатити ними новий тур
 4. відмінити тур (анулювати)
TUI Ukraine

Інформація станом на 31 березня 2020 року

Туристам пропонується перенесення сплачених коштів для бронювання турів на інші дати.

При скасуванні за ініціативи туриста повернення коштів можливе після стабілізації ситуації в світі (відновлення авіасполучень України з усіма іншими країнами), з врахуванням штрафів згідно з договором.

ANEX Tour

Інформація станом на 31 березня 2020 року

 1. Вильоти з 15.03 по 23.04
  Можна перебронювати заявку зі збереженням всіх параметрів туру без зміни вартості (в заявці не повинні змінюватися: туристи, курорт, готель, тип номера, кількість ночей і т.д.), на зручну для туристів дату.
  Також можливе перебронювання на інший напрямок в межах вартості заброньованого туру.
 2. Вильоти після 23.04
  Можна перебронювати заявку на той же або інший напрямок. Якщо обраний тур дорожче, то необхідна доплата.
 3. Якщо не виходить визначитися з датами вильоту
  Можна обрати дату туру пізніше, після відновлення польотної програми. Сплачена сума буде врахована в якості авансового платежу для цієї заявки.

Coral Travel

Інформація станом на 31 березня 2020 року

 1. Скасування туру
  Анулювання може бути здійснене тільки з врахуванням фактичних витрат туроператора, які можуть скласти 100% від вартості анульованого туру.
 2. Перебронювання
  Можна перебронювати тур на будь-який доступний для бронювання напрямок туроператора за ціною попереднього бронювання.
 3. Умови замороження коштів
  Сплачена сума зберігається і буде зарахована в оплату нової заявки. Нова заявка повинна бути оформлена на тур з датою заїзду в 31.12.2020 а також нова заявка повинна бути оформлена не пізніше ніж за 14 днів до дати заїзду.

Tez Tour

Інформація станом на 31 березня 2020 року

 1. Перенесення туру на інші дати
  При бронюванні нового туру можна змінити дату поїздки, кількість туристів, готель і країну перебування. При цьому зберігаються сплачена сума і курс валют.
 2. Перенесення оплати на іншу поїздку
  Для тих, хто не може визначитись з датою вильоту, туроператор пропонує можливість заморозити кошти для наступної поїздки.

Tez Tour сподівається на розуміння і просить не наполягати на ануляції туру. Туроператор рекомендує за можливості перенести поїздку на інші дати. При ануляції можливі втрати можуть скласти від 25% до 100% від вартості туру.

Join UP

Інформація станом на 6 квітня 2020 року

Умови перенесення і скасування заброньованих подорожей визначаються індивідуально по кожному туру в залежності від напрямку, готелю, авіакомпанії, дати вильоту, тривалості туру і інших параметрів.

Можливі такі варіанти:

 1. Бронювання нового туру за актуальною ціною в системі онлайн-бронювання туроператора. Перенесення оплати попередньої заявки в оплату нової заявки здійснюється за курсом на момент оплати старої заявки.
 2. Бронювання нового туру з перенесенням оплати за курсом на даний час.
 3. Анулювання туру з компенсацією фактично понесених туроператором витрат. Розмір витрат буде визначено після закінчення карантину.

Pegas Touristik

ІІнформація станом на 2 квітня 2020 року

PEGAS Touristik анулює тури за всіма закордонними напрямками, які передбачають виліт за межі України в період з 04.04.2020 по 23.04.2020 року, та пропонує своїм клієнтам:

 • перенести терміни подорожей на більш пізній термін;
 • кошти за заброньований тур можна використовувати для придбання будь-якого турпродукту під товарним знаком PEGAS Touristik – в термін до 31.12.2021.

Джерело: Lowcost Avia

Related posts

Leave a Comment