Редакція видання «Український антарктичний журнал» повідомляє про вихід чергового випуску №2 за 2021 рік.
У цьому числі можна знайти статті про перспективи використання вітроенергетики на станції «Академік Вернадський»; про поширення ендемічного виду Belgica antarctica з родини дзвінцевих комарів на Антарктичному півострові та прилеглих островах; про перелік назв для безіменних географічних об’єктів та мікротопонімів для центральних Аргентинських островів, зроблений на основі аналізу історії українського внеску в дослідження Антарктики, традицій топонімії регіону, особливостей топографії, об’єктів флори і фауни регіону Аргентинських островів, а також ряд інших важливих і цікавих статей.
Зокрема, особливо актуальною бачиться стаття «Глобальні природоохоронні ініціативи ЄС в Антарктиці: зближення позицій і перспективи для України». Адже, як зазначено в анотації, з посиленням глобального природоохоронного руху Південний океан став дієвим міжнародним полігоном відпрацювання найбільших у Світовому океані просторових механізмів охорони морського середовища за межами національних юрисдикцій. А наближення періоду першого головування України в CCAMLR у 2023–2024 рр. є винятковою можливістю для нашої держави зробити свій внесок у досягнення важливих консенсусних рішень в питанні створення безпрецедентної мережі морських охоронних районів в Антарктиці із урахуванням національних інтересів, а також робить реальним створення міжнародного консорціуму із залученням Української антарктичної станції «Академік Вернадський» та науково-дослідного судна «Ноосфера» для виконання міжнародних наукових та моніторингових програм, спів-ініціатором яких виступатиме Україна.
Електронна версія журналу розміщена на сайті видання. Анотації статей тут розміщені українською та англійською мовами, а самі статті – мовою оригіналу.
Редакційна колегія УАЖ запрошує науковців, які вивчають полярні і високогірні регіони у геологічній, географічній, біологічній та фізико-математичній галузях наук до формування наступних випусків.