Мешканці та уряд Фолклендських островів підтримують Україну

Український криголам «Ноосфера» здійснив перехід з Пунта-Аренаса до порту Стенлі на Фолклендських островах, повідомляє НАНЦ. Там наша команда розвантажила обладнання, яке за проханням Британської антарктичної служби привезла з Чилі. Водночас від британців екіпаж отримав у подарунок кілька палетів смаколиків.

Капітан «Ноосфери» Павло Панасюк також зустрівся з капітаном порту Стенлі Джоан Кокс та її колегами. Вона передала листа Україні від уряду та мешканців Фолклендських островів. У ньому, зокрема, зазначено: «Ми хочемо висловити слова підтримки від уряду та людей Фолклендських островів уряду та людям України. Можна впевнено стверджувати, що немає жодної людини на островах, яка не захоплювалася б великою мужністю, виявленою лідерами, збройними силами та людьми України в їхньому супротиві та непокорі незаконному і нецивілізованому вторгненню російських сил Путіна. Їхні дії – з середньовічною жорсткістю, засуджують всі притомні країни у вільному світі. Наші серця з тобою, Україно!».

Також у листі нагадується, що власне 40 років тому на Фолклендські острови вторглися збройні сили Аргентини. Тому мешканці Фолклендів добре розуміють українців і раді, що уряд Великої Британії надає всіляку підтримку Україні у її боротьбі з тиранією Путіна.

Наразі ж український науково-дослідний криголам готується до переходу в порт Кейптаун (Південно-Африканська Республіка), де тимчасово отримає другий дім.

Фото: Павло Панасюк, Олексій Задорожний.

Related posts

Leave a Comment