У Дрогобичі відкрилася фотовиставка “Україна в Антарктиді. Історія відважних”

Учора, в день підписання Договору про Антарктику у Дрогобичі відкрилася фотовиставка Національного антарктичного наукового центру “Україна в Антарктиді. Історія відважних”. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

До присутніх за допомогою відео-зв’язку звернулися учасники 26-ї Української антарктичної експедиції, які вже понад 8 місяців працюють на антарктичній станції “Академік Вернадський”.

“Зараз тут є полярники з усіх куточків України – Харківщини, Чернігівщини, Києва та інших регіонів, а мені особливо приємно представляти Львівщину, бо я народився і виріс у Дрогобичі. Це неймовірно, що наша фотовиставка приїхала в моє рідне місто”, – зазначив під час онлайн включення дизеліст 26-ї УАЕ Олександр Книжатко.

Зимівники поспілкувалися з гостями виставки, зокрема, розказали про те, чим займаються на станції, що досліджують, і навіть показали пінгвінів, які гніздяться навколо станції.

“Коли я вперше їхав в Антарктиду, широкому загалу та й майбутнім полярникам мало що було відомо про станцію, життя всередині та навколо неї, – згадував під час відкриття учасник шести річних українських антарктичних експедицій Юрій Отруба. – Зараз же ми маємо змогу навіть робити прямі включення з “Вернадського”, представляти всім охочим неймовірні фото, зроблені на крижаному континенті учасниками експедицій”.

Він також провів екскурсію фотовиставкою, розказавши про історію створення деяких світлин. У експозиції представлені 20 фото про життя та роботу українців в Антарктиді, незвичний світ шостого континенту тощо.

Також Юрій Отруба влаштував вікторину для найуважніших слухачів, розігравши призи – наліпки з пінгвінами, які позначають професії, які потрібні на антарктичній станції.

А секретар Дрогобицької міської ради Орест Каракевич, виразивши велику повагу полярникам за роботу на, зазначив: “Я з дитинства цікавився питаннями вивчення Південного океану та Антарктиди, і розумію, скільки всього ще не відкрито і який прогрес несуть нам ці дослідження. Пишаюся, що на станції працювали й зараз працюють полярники з Дрогобича”.

This slideshow requires JavaScript.

Відвідати експозицію може кожен охочий до 6 грудня у фойє Народного дому І.Франка. Вхід вільний за умови дотримання карантинних вимог.

Related posts

Leave a Comment