У Гренландії знайдені залишки рослин

Фото: pixabay.com

Вчені виявили залишки рослин на території Гренландії, які збереглися під величезною товщею льоду. Про це повідомили 15 березня на сайті Вермонтського університету США.

“Нове дослідження доводить, що товстий шар льоду в Camp Century знайдений за 120 км від узбережжя і за 1300 км від Північного полюса, повністю розтанув не менше одного разу протягом останнього мільйона років. Він вкрився рослинами: мохом, травою і навіть деревами”, – йдеться в повідомленні.

Зразки рослин були знайдені в 1966 році під час перебування на острові військових США на базі Camp Century. Військовослужбовці просвердлили лід на глибину до півтора кілометра, щоб заховати там 600 ядерних ракет, але дістали звідти керн. Його довжина сягала чотирьох з половиною метрів. Після цього знахідка переходила з однієї лабораторії в іншу.

Дослідник Вермонтського університету Ендрю Крайст в ході мікроскопічного спостереження виявив на залишках рослин чіткі гілки і листя. Це свідчить про те, що на місці утворення крижаного щита стояв ліс, ймовірно, хвойно-широколистяний.

Також вчені стверджують, що це дослідження доводить чутливість Гренландії до кліматичних впливів, що може спровокувати досить швидке танення льодовиків.

Джерела:

Related posts

Leave a Comment