Учасники 27-ї Української антарктичної експедиції повернулися додому

27-ма Українська антарктична експедиція повернулася додому. Полярники 5 травня приїхали з Варшави у Київ, повідомляє сайт НАНЦ.

Загалом шлях учасників експедиції з Антарктики в Україну тривав майже місяць. На науково-дослідному судні “Ноосфера” команда вирушила зі станції “Академік Вернадський” до Південно-Африканської Республіки 7 квітня. У порт Кейптауна корабель прибув 29 квітня, і вже звідти літаками та наземним транспортом 27-ма УАЕ дісталася Києва.

“Це була перша експедиція, яку ми відправили на станцію «Академік Вернадський» під час повномасштабної війни – їм довелося вирушати буквально за тиждень після початку вторгнення, щоб змінити колег з 26-ї УАЕ. Деяким людям дивом вдалося виїхати з Харкова, Київщини та інших регіонів, де точилися бойові дії. Але команда зібралася, дісталася Антарктики і рік відпрацювала на відмінно. Всі завдання виконані експедицією в повному обсязі на високому рівні і сьогодні ми вітаємо їх удома”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

This slideshow requires JavaScript.

Впродовж року 27-ма УАЕ на станції «Академік Вернадський» проводила дослідження та спостереження за трьома основними напрямами: геофізика, біологія, метеорологія, а також забезпечувала функціонування станції.

Разом із зимівниками в Україну повернулися учасники сезонної експедиції, які працювали на станції протягом антарктичного літа. Це, зокрема, команда технічних фахівців, що виконали невідкладні роботи з модернізації станції.

“Раніше ми завжди зустрічали наші експедиції дуже урочисто – за участі високих гостей та медіа. В умовах великої війни, на жаль, полярники повертаються не публічно, в розтрощений російською ракетою і до кінця поки не відновлений офіс НАНЦ. Але ми переконані, що зовсім скоро знову настане той час, коли всі разом зустрічатимемо їх в рідному “Борисполі”, а “Ноосферу” – в порту Одеси. Дякуємо нашим захисникам, серед яких нині й 15 полярників, за те, що вони цей час наближають”, – відзначив очільник НАНЦ.

Нині на станції “Академік Вернадський” почала роботу 28-ма УАЕ, яка виконуватиме свою антарктичну місію найближчий рік.


Читайте також:

27 Українська антарктична експедиція вирушила на станцію “Академік Вернадський”

Команда 27-ї УАЕ іде українським криголамом в Антарктиду

Криголам «Ноосфера» доправив на станцію учасників 28-ї Української антарктичної експедиції

Related posts

Leave a Comment