Український прапор в Антарктиді

Понад 25 років український прапор майорить в Антарктиді над станцією “Академік Вернадський”. Це наша гордість і наша краса. Ми пишаємося тим, що під синьо-жовтим стягом зараз працює вже 26-та Українська антарктична експедиція. А тепер із нетерпінням чекаємо, коли наш прапор підніметься над флагманом українського наукового-дослідного флоту.

З нагоди Дня Державного Прапора України сторінка НАНЦ у фейсбуці публікує 5 цікавих фактів про український прапор на крижаному континенті.

1. Багатьом відоме історичне фото, де 6 лютого 1996 року, під час передачі станції Україні, на флагштоку піднімають український стяг і опускають британський. Однак цікаво, що вперше синьо-жовтий прапор над тоді ще “Фарадеєм” був піднятий раніше – 17 грудня 1994 року, коли перша група українських представників приїхала знайомитися зі станцією.

2. Над станцією «Академік Вернадський» майорить не один, а два українських прапори: над самою будівлею станції і там, де його було піднято 25 років тому, – на скелі поблизу метеомайданчика.

This slideshow requires JavaScript.

3. Під час перезмінки річних експедицій обов’язково відбувається церемонія зміни прапорів начальниками експедицій.

4. На антарктичних вітрах, зливах та хуртовинах полотнище прапора зазвичай сильно розтріпується й не витримує цілий рік, тому його час від часу змінюють. Для цього на станцію завбачливо везуть з собою кілька прапорів.

5. У деяких експедиціях існує традиція, що кожен зимівник на день народження отримує в подарунок прапор і піднімає його над станцією на певний час, а потім забирає його додому, на пам’ять. На цьому полотнищі розписується вся команда експедиції, а також проставляються печатки станції та УАЕ.

Додамо, що видання “Експедиція ХХІ” також отримало антарктичний прапор, який привіз з Антарктиди засновник і багаторічний редактор журналу Володимир Бочкарьов.

 

Related posts

Leave a Comment