Для кандидатів, яких конкурсна комісія рекомендувала до складу наступної, 25-ї Української антарктичної експедиції, громадська організація «Захист патріотів» провела дводенний тренінг з надання невідкладної домедичної допомоги, повідомляє сайт НАНЦ.
26 та 27 грудня кандидати у чергову річну експедицію вчилися базовій техніці підтримки життєдіяльності – практикувалися проводити високоефективну серцево-легеневу реанімацію, в тому числі й з використанням дефібрилятора, вчилися грамотно надати першу допомогу при пораненнях, кровотечі, переломах, переохолодженні, хімічних і температурних опіках та ін. Сумарно тренінг тривав 16 годин.
«Ми відпрацювали навички дій у ситуаціях, коли своєчасне надання допомоги до того, як постраждалого передадуть медичним працівникам, дозволяє збільшити шанси на його порятунок чи стабілізувати стан постраждалого», – розповів Ігор Холодило, представник ГО «Захист патріотів», який проводив інструктаж кандидатів у 25 УАЕ.
Такий тренінг Національний антарктичний науковий центр проводив уперше. Цьогоріч тренінг з надання першої домедичної допомоги став необхідним елементом третього етапу відбіркового конкурсу.
Як ми повідомляли, конкурс полярників було оголошено 1 жовтня 2019 р. Пошукувачі пройшли вже перші етапи відбору – конкурс документів, співбесіду, психологічне тестування. Відтак кандидати, рекомендовані комісією до складу 25 УАЕ, мають ще пройти медичну комісію. Остаточно склад 25 УАЕ буде визначено наприкінці січня 2020 р.
Цьогоріч на відкритий конкурс із відбору полярників подалися 88 кандидатів (більш як 7 претендентів на місце), з них 66 – чоловіки; 22 – жінки. Попрацювати рік в Антарктиді забажали вдвічі більше науковців, ніж торік: 36 заявок на 7 місць науковців у експедиції, тоді як минулого року надійшли заявки від 17 кандидатів.
У загін зимівників набирають 12 фахівців: 7 науковців, дизеліста-електрика, системного механіка, системного адміністратора зв’язку, лікаря та кухаря.