Потрапити у склад 25-ї Української антарктичної експедиції бажає удвічі більше науковців, ніж торік

Національний антарктичний науковий центр підвів підсумки першого етапу конкурсу з відбору полярників для 25-ї Української антарктичної експедиції, повідомляє сайт НАНЦ. На конкурс подалися 88 кандидатів: 66 чоловіків та 22 жінки. Це більш як 7 претендентів на місце, адже в загін зимівників набирають 12 фахівців: 7 науковців, дизеліста-електрика, системного механіка, системного адміністратора зв’язку, лікаря та кухара.

Цьогоріч поїхати працювати в Антарктиду претендують удвоє більше науковців, ніж торік: 36 заявок на 7 місць науковців у експедиції, тоді як минулого року надійшли заявки від 17 кандидатів.

«Це означає, що “туристична” хвиля – ті, хто просто хоче поїхати в одне з найвіддаленіших і найсуворіших місць планети, – дещо спала. Натомість науковці відкривають для себе можливість проведення в Антарктиді унікальних наукових досліджень, – зазначає директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. – І це справді важливо, адже в Антарктиді Україна робить науку світового рівня», – підкреслив він.

Найбільше охочих проводити біологічні дослідження – 15 кандидатів, популярні також позиції кухара та лікаря – по 13 кандидатів. Цікаво, що найбільше жінок подалися, крім позицій лікаря та кухаря, на геокосмічні дослідження.

Остаточний склад 25-ої УАЕ буде визначено у січні 2020 року. Кандидати мають пройти ще співбесіду, психологічне тестування, медогляд та відповідні тренінги.

Нагадується, що відбір учасників у 25-у УАЕ почався 1 жовтня 2019 р. Конкурс абсолютно відкритий і взяти у ньому участь могли всі охочі.

Related posts

Leave a Comment