Почався відбір полярників у 25-ту Українську антарктичну експедицію

Розпочався конкурсний відбір команди полярників у 25-ту Українську антарктичну експедицію (УАЕ) на 2020-2021 роки. Конкурс оголосив Національний антарктичний науковий центр, який  прийматиме документи від кандидатів впродовж цього місяця – до 1 листопада.

«Ми знову шукаємо найкращих професіоналів і водночас романтиків, які проведуть цілий рік на станції «Академік Вернадський». Хочу зауважити, що до роботи 25-ї Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде прикуто надзвичайно багато уваги. Адже 2020-го року спершу весь світ святкуватиме 200-ліття відкриття Антарктиди, а потім Україна відзначатиме першу чверть століття нашої станції», – зазначив керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він сподівається, що цього року охочих долучитися до експедиції буде не менше, ніж рекордного минулого. 2018-го року на відкритий конкурс без жодних гендерних обмежень загалом подалося 178 осіб, зокрема 32 жінки. З них було відібрано команду, яка зараз працює на станції. Серед цих 12 полярників є 2 жінки – лікар та біолог.

«Цього року ми знову не ставимо жодних обмежень – головне, щоб кандидати чи кандидатки були фахівцями за своїми напрямами й мали необхідне здоров’я для роботи в Антарктиді», – додав очільник НАНЦ.

У 25-у УАЕ шукають 12 осіб: 7 науковців, лікаря, кухара, дизеліста-електрика, системного механіка та системного адміністратора зв’язку. Вчені мають працювати за такими напрямами досліджень:

  • Геолого-геофізичні
  • Гідрометеорологічні та океанографічні
  • Геокосмічні
  • Біологічні

Загальні вимоги до кандидатів – відсутність хронічних захворювань та протипоказань до роботи в умовах Антарктиди, володіння іноземною мовою, неконфліктність і комунікабельність.

Водночас до кожної позиції є докладні вимоги, які можна переглянути в офіційному оголошенні про конкурс. Там також наявна інформація про етапи проведення конкурсу, оплату праці та забезпечення зимівників.

Довідково

Україна – одна з 30 країн світу, які мають постійні станції в Антарктиці, що функціонують протягом цілого року. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції дослідників та технічного персоналу, який проводить ремонтні роботи та модернізацію станції.

Титульне фото Дениса Пішняка.

Related posts

Leave a Comment