Вишиванка – окраса української жінки

Різноманітні кольори й орнаменти, стародавня символіка та сучасні фасони – українська вишиванка справді прикрашає жінку! А ще вишиванка є символом родини і миру, домашнього затишку і комфорту…

Понад 50 портретів відомих і пересічних українок у сучасних вишиванках продемонстровані на виставці  «Миру тобі, Україно!», яка експонується у Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого у Києві. Ця виставка – частина більш масштабного проекту Ethno_Fashion_by_Potlova, що його ініціаторка – дизайнер і модельєр Катерина Потлова – вирішила популяризувати сучасну жінку-українку як берегиню, мати, дружину. А як найкраще показати ці непересічні якості української жінки? Звісно, через символіку і стилістику національного одягу, вишиванки!

На виставку завітали жінки, які стали героїнями фотопортретів в етно-стилі, «зірки» спорту та шоу-бізнесу, громадські активістки і мисткині. Серед них – народна артистка України Наталя Сумська, телеведуча Анастасія Даугуле, семикратна чемпіонка Європи з карате Марина Юр’єва. «Вишиванка є кодом української нації, а жінка –  її берегинею і берегинею роду», – упевнена Потлова.

Проект Ethno_Fashion_by_Potlova розпочатий 2016 року. До його здійснення долучились низка українських брендів одягу та видань, а також дизайнери одягу та прикрас. Виставка «Миру тобі, Україно!» приурочена до Дня матері і Дня вишиванки, зауважила Катерина Потлова.

Виставка триватиме до 30 травня (пн-пт, 09:00–20:00 сб-нд, 10:00–18:00). Вхід вільний.

Марія Майстрова

Більше фото з виставки можна побачити тут: Ethno Fashion by Potlova презентує фотопроект “Миру тобі, Україно!”

Related posts

Leave a Comment