Як українські полярники вивчають пінгвінів (відео)

Фото: Сергій Глотов


Поширення теплолюбного субантарктичного пінгвіна є одним з показників зміни клімату в Антарктиці, йдеться у повідомленні на фб-сторінці Національного наукового антарктичного центру.

Українські полярники спостерігають за пінгвінами не лише на острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський”, а й у всьому районі Аргентинських островів-півострова Київ. Півострів Київ – це переважно вкритий льодовиками півострів овальної форми, який розташований на континенті навпроти архіпелагу Аргентинських островів. У першій половині жовтня біологи 28-ї УАЕ робили низку виїздів на сусідні острови для обліку пінгвінів.

Найпівденнішу колонію вони виявили за 10 км від станції “Академік Вернадський”, а найпівнічнішу – за 30 км. Ці колонії зазвичай змішані, тобто на одному місці гніздують різні види пінгвінів одного роду Pygoscelis – субантарктичні, антарктичні та пінгвіни Аделі. А ще з ними часто сусідують синьоокі антарктичні баклани. З 9 колоній пінгвінів, які обстежили наші вчені, баклани були присутні в 6, йдеться у повідомленні.

Науковці пояснюють поширення пінгвінів тим, що зручних для гніздування ділянок не так багато і вони подобаються відразу багатьом видам птахів.

“Найзмішанішою” колонією в межах нашого архіпелагу можна вважати ту, що знаходиться на острові Бут. Там гніздують всі три види Pygoscelis і синьоокі баклани”, – розповів біолог 28-ї Української антарктичної експедиції Вадим Ткаченко.

Переважають в усіх колоніях субантарктичні пінгвіни – їх вчені нарахували щонайменше 30 тисяч, саме вони уподобали острів, де перебувають українські полярники. Наразі на Галіндезі вже близько 4 тис. пінгвінів.

Дослідники відзначають, що птахи обирають для гніздування найрізноманітніші ділянки. Головне, щоб були наявні основні критерії: чисті від снігу скелі, будівельний матеріал (переважно камінці) та зручний спуск у воду.

“Тому ми їх зустрічаємо і на пласких пляжах, і на невеличких скелях у морі, і навіть на крутих гірських схилах. Субантарктичні пінгвіни можуть будувати гнізда досить високо. Ми часто бачимо їх на гірських схилах на висоті 130-150 метрів над рівнем моря, де вони вже зайняли місця для майбутніх гнізд”, – пояснює біолог.

Для обстеження місцевості вчені використовували дрони.

Відео Вадима Ткаченка:

 

 

Related posts

Leave a Comment