Весняні клопоти мешканців Антарктики

В Антарктиді триває весна і пінгвіни на острові Галіндез, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, відкладають перші яйця. Наші біологи нарахували їх вже сім: дві пари пінгвінів мають по двоє яєць, а ще три – поки що по одному. Про це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

За розміром та формою яйця субантарктичних пінгвінів схожі на гусячі. Вони мають білий колір з сірим або зеленим відтінком. Кладка однієї пари зазвичай складається з 2 яєць. Інколи може бути й 3, але третій малюк має небагато шансів на виживання.

З відкладених яєць пташенята вилуплюються трохи більше, як за місяць, тож чекаємо первістків на початку грудня. До речі, і за яйцями, і за дитинчатами доглядають обоє батьків. Вони це роблять по черзі: доки хтось харчується в океані, інший оберігає гніздо.

This slideshow requires JavaScript.

Загалом же, як відзначають наші біологи, зараз навколо станції ще триває “велике будівництво”: пінгвіни продовжують активно облаштовувати гнізда. Самці зухвало тягають камінці в сусідів, а самки займаються благоустроєм “домівок” й дбайливо ці камінці перекладають.

Інформація та фото біологів 27-ї Української антарктичної експедиції Марти Дзиндри та Сергія Глотова.

Related posts

Leave a Comment