Археологи знайшли давню столицю королівства майя

Археологи виявили в Мексиці загублену столицю королівства майя. Про це з посиланням на Phys.org повідомляє «Кореспондент». Серед руїн знайдений палац і піраміди. Даний район був заселений людьми у 750 році до нашої ери.

Зазначається, що група вчених виявила знахідку під час розкопок на мексиканській фермі. Під місцем розкопок під назвою Лаканджа Цельталь, імовірно, перебувало велике місто. Вчені вважають, що воно є столицею королівства майя Сак Ци.

Знахідка розташовується на території південно-східного мексиканського штату Чьяпас. Повідомляється, що були виявлені руїни пірамід, палацу і церемоніального майданчика для гри в м’яч.

Також знайдені монументи з описами ритуалів, битв, міфічного водяного змія і танцю бога дощу. Даний регіон вперше був заселений в 750 році до нашої ери і активно використовувався протягом тисячі років.

Фахівці планують скласти карту міста за допомогою лідарів.

Незадовго до цього повідомлялося, що вчені під час розкопок на півострові Юкатан у Центральній Америці виявили стародавню дорогу, яка, швидше за все, була побудована індіанцями майя понад 1000 років тому. Про це пише Live Science.

Археологи вважають, що це може бути та сама відома дорога, по якій воїни рухалися в бік міста Яксуна, пізніше взятого під контроль індіанцями міста Коба. Побудована вона була близько 680 року н. е.

“Ми припускаємо, що дорогу наказав побудувати король К’авііл Аджоа для контролю полоненого міста Яксуна, яке знаходилося, приблизно, за 100 кілометрів від Коби”, – заявили вчені.

Дорога була виявлена ​​за допомогою спеціальної оптичної системи лідар, що просканував територію між двома індіанськими містами. Дослідники з’ясували, що стародавні дорожні майстри підняли дорогу і зміцнили її вапняком. Найімовірніше, дорогу будували полонені.

Related posts

Leave a Comment