Бюджетний комітет Верховної Ради погодив виділення коштів на криголам для науковців

Фото: https://www.bas.ac.uk/

Учора, 14 липня Комітет Верховної Ради України з питань бюджету прийняв рішення, що дозволить почати процедуру купівлі криголама для українських антарктичних експедицій та досліджень Світового океану. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Зокрема, під час засідання Комітету було погоджено розпорядження КМУ щодо перерозподілу деяких видатків МОН на 2021 рік, яке передбачає збільшення фінансування за програмою «Наукова і науково-технічна діяльність на антарктичній станції “Академік Вернадський”». Кошти будуть використані передусім для придбання легендарного британського науково-дослідного криголама «James Clark Ross».

Власний океанографічний криголам дозволить Україні:

  • після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану;
  • розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції “Академік Вернадський” та розширити можливості сезонних експедицій;
  • створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами;
  • проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий зауважив: «Ми дуже вдячні Кабінету Міністрів і депутатам Верховної Ради за надану підтримку. Це рішення не лише про купівлю судна – воно про важливу інвестицію в українську науку, відродження цілої її галузі та відкриття «океану» можливостей для наших дослідників у Світовому океані, Арктиці та Антарктиці. Сподіваємося найближчим часом оголосити дату підписання угоди про придбання криголама «James Clark Ross» у Британської Антарктичної Служби».

Як ми повідомляли, 7 липня Уряд України ухвалив розпорядження «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2021 рік», що передбачає виділення коштів на придбання науково-дослідного судна – криголама для українських антарктичних експедицій. Документ доступний за цим посиланням.

Related posts

Leave a Comment