Богдана Костюк
«А какое отношение украинцы имеют к Андреевскому спуску? Это же улица нашего Булгакова!» – дивується жіночка середніх років, яка розмовляє російською мовою з московським акцентом і фотографує виступ капели імені Л.Ревуцького на сходах до Андріївської церкви. «Ого, день народження Узвозу буде цікавим» – посміхається невисока дівчина у костюмі янгола – і пропонує жіночці долучитись до екскурсії, яка стартує від Андріївської церкви.
Екскурсії кращих гідів Києва, розповіді істориків та музична екскурсія від співаків капели ім. Ревуцького (9 музичних творів біля 9 відомих споруд Узвозу), а також майстер-класи від українських митців, музичні імпрези від музикантів з різних куточків України – так 7-8 вересня Андріївський узвіз святкував свій день. Власне, Фестиваль вуличного мистецтва «День народження Андріївського узвозу» відбувся вдруге (вперше – 9 вересня 2018 року). Його ініціювали київські активісти громадської організації «Андріївський узвіз», яким цього року надали підтримку творчі колективи Києва та КМДА. І театр оперети, і Київський академічний театр ляльок, і відомі музичні колективи, і майстри традиційних українських ремесел та виробники різноманітних смаколиків – хто лише не долучився до святкування однієї з найбільш відомих київських вулиць!
«Андріївський узвіз – не лише вулиця, яка веде початки з доби Київської Русі, але й обістя міської культури, і ми історією вулиці та творчістю її митців охоче ділимося з гостями», – посміхається «хресна мама» фестивалю, засновниця ГО «Андріївський узвіз» Тетяна Мілованова. Гаслом фестивалю є «Єдність у розмаїтті», і розмаїття стилів образотворчого мистецтва, музики, артистичних шоу побачили, почули й відчули усі, хто у ці дні відвідав Андріївський узвіз!
P.S. А туристку з Росії гід таки переконала, що Андріївський узвіз – це потужне місце сили і натхнення української історії та культури.