Для дослідників Антарктики: відкрито доступ до топографічної моделі Bedmap3

Вчені презентували оновлену топографічну модель Антарктики Bedmap3 – вона відкриває дані про шар, поверхню та товщину льоду на континенті за останні 60 років. Про це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

Антарктичний комітет з наукових досліджень (SCAR), за підтримки якого відбувалося створення Bedmap3, називає цей крок революцією для досліджень Антарктики.

Модель об’єднує різні дані, зокрема, про товщину льоду, батиметрію (водні глибини), висоту над рівнем моря та лінією заземлення. Ці дані можуть застосовуватися в гляціологічних (кригознавчих) і геофізичних дослідженнях, для прогнозування втрати льоду тощо.

Над Bedmap3 працювали понад 50 установ і вчених з 18 країн світу. Вони проаналізували дані наземних та повітряних досліджень крижаного континенту, зокрема тих, що стосуються складу льоду, гірських порід Антарктики.

Оновлена топографічна мапа враховує успіхи своїх попередників – Bedmap та Bedmap2.

Втім, розробники майже вдвічі збільшили набір даних: додали 52 млн. нових точок і покрили 1,9 млн. кілометрів вимірювань. Крім того, мапа покриває раніше малодосліджені райони у Східній Антарктиді та Південний полюс.

Можливості Bedmap3 можна застосувати не лише для наукових досліджень, а й для прогнозування. Наприклад, формуючи стратегії зі зміни клімату, уряди можуть враховувати реальний вплив Антарктики на підвищення рівня світового океану.

Доступ до мапи відкритий для всіх за посиланням: https://bedmap.scar.org/


Читайте також:

Дослідників Арктики та Антарктики запрошують на Форум полярних даних 

Вчені-полярники закликають до термінових дій з огляду на швидкі зміни в Арктиці та Антарктиці

Престижну міжнародну стипендію від SCAR знову отримала українка 

 

Related posts

Leave a Comment