Китай запустив зонд для дослідження Марса

Китайська ракета-носій стартувала в рамках першої китайської місії з дослідження Марса. Мета китайської місії – знайти сліди життя на Марсі та вивчити можливості для його потенційної колонізації людиною.

Важка ракета-носій “Чанчжен-5” у четвер, 23 липня, стартувала з першою китайською місією для дослідження Марса “Тяньвень-1”, повідомив телеканал CCTV.

Ракету запустили з китайського космодрому Веньчан, розташованого на острові Хайнань. Китай запустив ракету разом із автоматичною міжпланетною станцією “Тяньвень-1”, яка складається з орбітального апарату і посадкової платформи з марсоходом загальною вагою близько 5 тонн.

Мета китайської місії полягає в тому, щоб знайти сліди життя на Марсі, а також вивчити можливості для його потенційної колонізації людиною.

Очікується, що станція досягне Червоної планети за сім місяців – 11 лютого 2021 року. Тоді вона почне виконувати гальмівий маневр і вийде на орбіту Марса. Приблизно протягом двох місяців станція проводитиме детальну зйомку поверхні планети для вибору місця посадки.

Планується, що 11 квітня 2021 року посадкова платформа з легким 240-кілограмовим марсоходом відокремиться від орбітального апарату і здійснить посадку на поверхню планети. У якості попереднього місця посадки обрали район у східній частині північної півкулі Марса.

Запланований термін роботи марсохода становить 90 марсіанських діб, які на 2,7 відсотка більше земних. Його електроживлення забезпечуватимуть чотири панелі сонячних батарей. Швидкість пересування китайського ровера досягає 200 метрів на годину.

Китайський марсохід оснащений мультиспекторальними камерами для навігації і топографічної зйомки, радіолокаційною станцією зондування для дослідження геологічної будови Марса максимально на 10 метрів вглиб, приладом для аналізу хімічного складу ґрунту і пошуку біомолекул, а також детекторами магнітного поля і метеостанцією.

У свою чергу, орбітальний апарат обладнаний двома камерами, зокрема, з високою роздільною здатністю, підповерхневим радаром для зондування ґрунту вглиб до 100 метрів і інфрачервоним спектрометром для визначення мінералогічного складу порід на поверхні планети. Крім того, на ньому є магнітометр, аналізатор іонів і нейтральних частинок, а також детектор заряджених частинок для вивчення атмосфери і космічного середовища.

Його головне завдання – створення топографічної карти Марса, вивчення іоносфери і складу марсіанського ґрунту, а також пошуки покладів льоду під поверхнею Червоної планети.

Це вже друга земна місія до Марса з початку тижня. Нагадаємо, 20 липня Об’єднані Арабські Емірати відправили свій космічний апарат “Аль-Амаль” (“Надія”) на Марс. Очікують, що зонд має долетіти до Марсу в лютому 2021 року. Мета місії – вивчити атмосферу, кліматичні умови та зміну пір року на планеті. Апарат має залишатися на орбіті протягом цілого марсіанського року, який триває майже вдвічі довше за земний.

Крім того, згідно з повідомленням NASA, 30 липня до Червоної планети також відправиться американський марсохід Perseverance.

Джерело: Deutsche Welle 

Фото: Reuters/C.G.Rawlins

Related posts

Leave a Comment