Єдиний на Антарктичному півострові

Вертикальний радіолокатор опадів на станції Академік Вернадський – єдиний на Антарктичному півострові. Про нього пише завідувач відділу фізики атмосфери в Національному антарктичному науковому центрі Денис Пішняк.

Саме такий прилад (Metek MRR-PRO) було встановлено на українській антарктичній станції у квітні 2020 року. Цих радіолокаторів в Антарктиді налічується всього кілька, але жодного у вологих морських умовах Антарктичного півострова, зазначає учений.

Радіолокатор MRR-PRO є новим приладом, який зараз широко розповсюджується по світу. Основною його цінністю є відображення вертикальної структури опадів: інтенсивності опадів, швидкості падіння часток, спектру розмірів часток, вологовмісту, висоти танення та ін., пояснює Денис Пішняк.

Тепер наявність таких рідкісних даних в цьому регіоні дозволить нам, зокрема, на рівні увійти до міжнародного проекту Year of Polar Prediction, суть якого полягає в тимчасовому зборі додаткових даних у полярних регіонах та оцінки їх значення для покращення прогнозів погоди.

На малюнках кілька прикладів вертикального розподілу інтенсивності опадів, що дозволяє бачити висоти їх утворення або висихання, зсуви вітру, інші цікаві особливості цього процесу та навіть робити прогноз із завчасністю в десятки хвилин.

Фото: Денис Пішняк

Читайте також:

З іншого боку планети: метеоспостереження і дослідження клімату

Денис Пішняк: «З’явилася ідея, чому б її не перевірити?»

25-та сезонна експедиція. Вздовж Антарктичного півострова

Георадарні дослідження в Антарктиці

Related posts

Leave a Comment