Країни Європи, які відкриті для українців

Цього року все більше країн Європи відкривається для подорожей українців. Деякі країни ще раніше почали впроваджувати окремі умови в’їзду для України, а частина країн ЄС послабила обмеження після того, як Україна потрапила у список Ради ЄС.

15 липня Рада ЄС внесла Україну до переліку країн яким рекомендовано поступово відкрити в’їзд до країн ЄС. Рішення має рекомендаційний характер і кожна країна ЄС може прислухатися до рекомендацій а може й залишити чинні обмеження. У цій статті видання Lowcost Avia узагальнює, які країни Європи відкриті для українців цього літа та публікує наочну картою з умовами в’їзду.

Останні новини про відкриття кордонів країн:

  • 22 липня. Швеція відкриє кордони для українців з тестом з 26 липня
  • 22 липня. Словаччина дозволила в’їзд вакцинованим українцям
  • 21 липня. Нідерланди відкриваються без обмежень для українців
  • 19 липня. Бельгія відкриває кордони для України
  • 18 липня. Латвія дозволила в’їзд українцям з тестом
  • 16 липня. Данія відкривається для українців
  • 16 липня. Естонія скасувала всі обмеження для українців
  • 16 липня. Німеччина дозволить в’їзд українцям з 18 липня лише з тестом
  • 15 липня. Фінляндія відкриває кордони для вакцинованих туристів з 26 липня

Карта європейських країн з умовами в’їзду для українців

 

Більшість країн, які дозволяють в’їзд з тестами, дозволяють також в’їзд вакцинованим туристам без тестів. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

На материкову Португалію в’їзд наразі заборонено, але українці можуть летіти на Мадейру та Азорські острови лише з тестом.

В’їзд вакцинованим мандрівникам у Фінляндію буде дозволено з 26 липня.

Про відкриття Бельгії повідомило МЗС України, але поки на офіційному сайті Бельгії з розподілом країн на зони Україна ще не внесена до зеленого списку. Скоріше за все, що інформацію оновлять у найближчі дні.

Стаття і карта буде оновлюватися з новими змінами!

Які країни Європи вже відкриті для українців?

Детальні умови в’їзду можете переглянути на сайтах з переліку нижче. При кліку на країну з лінком попадете на статтю з детальними умовами та посиланнями на офіційні джерела.

Без тестів, без вакцинації
Без вакцинації, але з тестом

Більшість країн, що дозволяють в’їзд з тестом вимагають негативний ПЛР-тест зроблений не давніше, ніж за 72 год до в’їзду, або негативний антиген-тест, зроблений не давніше, ніж за 48 год.

Також у більшість цих країн в’їхати без тестів можуть вакциновані туристи. Тобто для в’їзду вимагають негативний covid-тест або сертифікат вакцинації.

Детальні умови в’їзду у кожну країну варто уточнювати окремо на одному з сайтів в переліку нижче у статті.

 З повним курсом вакцинації (включно з вакциною Sinovac (CoronaVac))
З повним курсом вакцинації (вакцини затверджені EMA)

Для в’їзду приймають вакцини, що визнані Європейським агентством з лікарських засобів (англ. European Medicines Agency, EMA). Наразі це BioNTech/Pfizer (Comirnaty), ModernaAstraZeneca (Vaxzevria) та Johnson&Johnson (Janssen):

Країни, які пускають вакцинованих туристів здебільшого вимагають, щоб після останньої введеної дози вакцини пройшло щонайменше 14 днів.

Наразі для в’їзду не приймають ковідні сертифікати з додатку Дія, але можна використати паперовий сертифікат міжнародного зразка, який видають в Україні.

Де перевірити умови в’їзду в країни світу?

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд. Корисні сайти для перевірки можливості в’їзду в країни світу:

 • Tripadvisor.mfa.gov.ua – карта з правилами в’їзду від МЗС України
 • Reopen.europa.eu (прямий лінк на карту) – карта з інформацією щодо подорожей в країни ЄС.
 • Timatic 2.0 (IATA document requirements) – єдина інформаційна система Міжнародної Асоціації Повітряного Транспорту IATA (International Air Transportation Association), якою користуються всі авіакомпанії при перевірці ваших документів та візи перед посадкою на борт.
 • IATA travel centre map – інтерактивна карта від IATA на основі даних з Timatic. Дані здебільшого щодо обмежень на перельоти.
 • Traveldoc – інформація про умови в’їзду від ICTS Europe Systems на сайті KLM.

Джерело: Lowcost Avia

Related posts

Leave a Comment