Криголам «Ноосфера» дістався польської антарктичної станції ім. Генрика Арцтовського

Учора, 6 грудня український науково-дослідний криголам «Ноосфера» дійшов до острова Кінг Джордж в Антарктиці, де розташована польська антарктична станція імені Генрика Арцтовського. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Шлях судна від Кейптауна до острова Кінг Джордж становив 4125 миль (6638 км) і зайняв 19 днів. «Ноосфера» зустрічалася зі штормами, але досвідчена команда штурманів під керівництвом капітана Олександра Гришка майстерно їх оминала. Навіть шторми в найбурхливішій протоці Дрейка вдалося успішно обійти.

Проте дещо команду криголама здивувало. «Ми побачили айсберги набагато раніше, ніж в попередні роки, ще з 58 градуса широти», – зауважив капітан.

Можливо, це відколи величезного айсберга A23a площею 4 тис. км квадратних, про який ми повідомляли, і який саме проходив північний край Антарктичного півострова в листопаді цього року.

Сьогодні й наступними днями на «Ноосфері» триватиме розвантаження. Треба доправити на берег 9 контейнерів з майже 450 тоннами різних речей та 140 тис. літрів пального для станції ім. Г. Арцтовського.

Як і торік, нинішня експедиція «Ноосфери» є спільною українсько-польською і частково фінансованою Польською антарктичною програмою.

А 11 грудня криголам має вирушити до нашої станції «Академік Вернадський».


Читайте також:

Криголам «Ноосфера» розпочав тертій антарктичний сезон 

Найбільший у світі айсберг почав дрейфувати вперше за тридцять років 

Зимова краса Антарктики 

Нові професії в Антарктиці 

Польські полярники дослідили нунатак Ternyck Needle 

 

Related posts

Leave a Comment