Зимова краса Антарктики

Час від часу полярники з польської станції ім. Генрика Арцтовського (Arctowski Polish Antarctic Station) відвідують околиці затоки Кінг-Джордж, сусідньої із затокою Адміралтейства де розташована їхня станція.

«Є два шляхи, – розповідають вони, – пішки по льодовику, що займає цілий день, або морем. Другий варіант безумовно швидший, але набагато складніший. Вода в цих краях, навіть якщо погода майже безвітряна, зазвичай сильно хвилюється, зодіак скаче на хвилях, як божевільний, а спина з кожним наступним поштовхом просить пощади. Яке ж було наше здивування, коли, увійшовши у води протоки Брансфілд, нас зустріла гладь моря».

Досягши мети, одна підгрупа дослідників зняла записи даних з фотокамер та метеостанції, а інша команда відпливла далі до Турет Пойнт, де було здійснено фотограмметричний рейд безпілотника та оглянуто колонію антарктичних бакланів. Також вдалося побувати на острові Пінгвінів, стратовулкані, який востаннє вивергався на початку минулого століття.

Фотографії: Малгожата Борковська (Małgorzata Borkowska), Томаш Курчаба (Tomasz Kurczaba), Александр Хагге (Alexander Hagge).


Дивіться також:

Станція “Академік Вернадський” з висоти пташиного польоту

За що ми любимо Антарктику?

Нові професії в Антарктиці 

Related posts

Leave a Comment