На Галіндез повернулися пінгвіни й уже будують гнізда

На острів Галіндез, де розташована українська антарктична станція «Академік Вернадський», почали масово повертатися пінгвіни, повідомляє сторінка НАНЦ у фб. Через аномально теплу зиму вже зараз навколо острова – відкрита вода, тож від початку вересня ці птахи малими групами підпливали до знайомої їм землі, а цими днями повністю вступили у володіння навколишніми територіями.

Нині біологи 27-ї Української антарктичної експедиції вже нарахували на острові Галіндез понад тисячу субантарктичних пінгвінів, а безпосередньо біля станції свої улюблені місця зайняли близько сотні.

На цей острів пінгвіни прибувають у шлюбний сезон. Спершу самці залицяються до самок, смішно киваючи їм, та створюють пари ті, хто їх ще не має. Також триває будівництво гнізд: для цього птахи збирають камінчики, а самі “апартаменти” люблять розміщувати на підвищеннях. У ході будівництва пінгвіни не гребують красти одне в одного камінці, через що інколи трапляються сварки та навіть бійки. Цікаво, що інколи вони використовують у своїх гніздах і рослини.

Потім пінгвіни відкладають яйця – здебільшого по два, з яких вилуплюються маленькі пташенята. Але про це буде трохи згодом.

Субантарктичні пінгвіни – це основний вид, який гніздиться навколо станції «Академік Вернадський». Їх легко розрізнити за червоним дзьобом. У висоту вони можуть бути до 90 см, а вагою – до 6 кг.

Спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів – один з важливих етапів роботи полярних біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують. Зокрема, саме через потепління порівняно теплолюбні субантарктичні пінгвіни “захоплюють” острів Галіндез і займають на ньому нові позиції. Наприклад, в сезоні 2021 року вони створили на острові нову, третю субколонію, яка зберігалася й у сезоні 2022-го.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Сергій Глотов

Related posts

Leave a Comment