На веслах через протоку Дрейка

На Різдво завершилась антарктична експедиція на веслах “The Impossible Row”. Шестеро веслярів на менш ніж 9-метровому човні OHANA дійшли до берегів Антарктиди, подолавши протоку Дрейка за 12 днів і 2 години.

Це новий світовий рекорд із веслування, який нагадує про експедицію 1988 року, коли Нед Жілет (Ned Gilette) та екіпаж із трьох веслярів перейшли протоку Дрейка, стартуючи з мису Горн, і фінішуючи за тринадцять днів на островах поблизу Антарктиди. Вони не дійшли до континенту і використовували під час переходу також невелике вітрило. Натомість човен OHANA рухався виключно силою м’язів екіпажу.

Офіційний загальний час подорожі OHANY за даними Міжнародної асоціації океанічної греблі (ORS) становить 12 днів, 1 годину і 45 хвилин. Веслярі пройшли 655,2 морських миль (близько 1213 км). Старт відбувся в околицях мису Горн (Чилі) 13 грудня і закінчився 25 грудня 2019 року о 13:45 UTC на Антарктичному півострові поблизу аргентинської наукової станції імені Хосе Франсіско де Сан Мартін і Маторрас, мис Примавера.

From left: Jamie Douglas-Hamilton, John Peterson, Andrew Towne, Cameron Bellamy, Colin O’Brady and Fiann Paul.

Екіпаж OHANA складався з шести чоловік: Ендрю Таун (Andrew Towne, США), Камерон Беламі (Cameron Bellamy, Південно-Африканська Республіка), Колін О’Бреді (Colin O’Brady, США) – перший офіцер і медіапродюсер експедиції, Фіанн Пол (Fiann Paul, Ісландія) – капітан рейсу, Джемі Дуглас-Гамільтон (Jamie Douglas-Hamilton, Велика Британія) та Джон Петерсен (John Petersen, США). Фіанн Пол представляє Ісландію, але походить з Польщі. Він є визнаним спортивним веслярем і володарем найбільшої кількості рекордів Гіннеса в одному виді спорту. Саме Фіанн був автором ідеї цього переходу, який він старанно готував протягом двох років. Натомість Колін О’Бреді – чемпіон з гірських видів спорту та рекордів в Антарктиці, його компанія Peaks & Poles абезпечила всю логістику експедиції та медіа-партнерство телеканалу Discovery.

Усі веслярі належать до світової еліти спортсменів з дисциплін, які вимагають особливої витривалості. Тепер Фіанн Пол став першою людиною у світі, яка здійснила унікальне досягнення: він перейшов на веслах усі океани Землі (Ocean Explorers Grand Slam).

– Сьогодні аби бути відкривачем залишається лише один варіант – відкриття меж витривалості психічної сили і людського тіла. Все інше на фізичній поверхні нашої планети вже відкрите, – коментує Фіанн.

В океані, а особливо в протоці Дрейка, де зустрічаються три океани: Атлантичний, Тихий і навколо-антарктичний Південний океан, дорога не буває прямою. Особливо, коли ви пливете менш як 9-метровим човном, керованим виключно силою людських м’язів через найбурхливіші та найхолодніші моря на планеті. Екіпаж веслував цілодобово безперервно, змінюючись кожні 90 хвилин. На одній вахті перебувало разом троє веслярів.

Рейс був непростим. У перші дні після старту з мису Горн веслярі боролися з понад триметровими хвилями, а потім – із сильними зустрічними вітрами з півдня. Саме тоді, під час четвертого дня експедиції (16 грудня), капітан вирішив використовувати протягом 24 годин плавучий якір, щоб максимально обмежити зустрічний дрейф. На шостий день рейсу погода настільки покращилася, що один із членів екіпажу, Камерон Беламі, відомий чемпіон з плавання з Південної Африки, вирішив скупатися у крижаній воді і поплавати посеред протоки Дрейка.

Джерело: Żagle

Читайте також:

Антарктичний рекорд. Досягнення і поразка цього сезону

Спекотне літо в Антарктиці, або уроки виживання від О’Бреді, Радда та інших відчайдухів

Related posts

Leave a Comment