Оголошено склад ХХV Української антарктичної експедиції

Зимувальний загін ювілейної, 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) наполовину складатиметься з новачків і до нього, як і до попередньої команди, увійдуть 2 жінки. Склад зимувальників 25-ї УАЕ конкурсна комісія оголосила 20 січня 2020 року, інформує сайт НАНЦ.

Експедиція вирушить на станцію у березні 2020-го і працюватиме там впродовж року. Традиційно у загоні «зимівників» 12 учасників: 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку. Керівником 25-ї УАЕ обрано Юрія Отрубу, досвідченого фахівця Національного антарктичного наукового центру. Для нього це буде вже шоста зимівка на станції «Академік Вернадський».

«Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з цієї причини половина складу є «новачками», тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду», – пояснив директор НАНЦ Євген Дикий. Він також нагадав, що торік було зняте тривале обмеження щодо участі у річних антарктичних експедиціях жінок, і зараз на станції «Академік Вернадський» працюють Оксана Савенко, вчена-біолог, та лікарка Наталія Бабій. До 25-ї УАЕ також увійшли 2 жінки: – Євгенія Прекрасна, науковиця-біолог, та Анна Соіна, дослідниця гідрометеорології та океанографії.

Список основного складу 25-ї УАЕ:

 1. Салганський Олександр Олексійович– біологічні дослідження, Київ, третя зимівка, 1987 р.н.
 2. Прекрасна Євгенія Петрівна– біологічні дослідження, Київ, перша зимівка, 1989 р.н.
 3. Отруба Юрій Сергійович– геолого-геофізичні дослідження, Київ, шоста зимівка, 1986 р.н. (керівник експедиції).
 4. Артеменко Ігор Геннадійович– гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Київ, перша зимівка, 1981 р.н.
 5. Жуковський Вадим Кирилович– гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Одеса, друга зимівка, 1981 р.н.
 6. Соіна Анна Вікторівна– гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Харків, перша зимівка, 1982 р.н.
 7. Сопін Андрій Олександрович– геокосмічні дослідження, Харків, друга зимівка, 1982 р.н.
 8. Омельянович Василь Миколайович– кухар, Малин (Житомирська обл.), п’ята зимівка, 1985 р.н.
 9. Білоус Максим Вікторович– системний механік, Шепетівка (Хмельницька обл.), перша зимівка, 1982 р.н.
 10. Лішенко Юрій Юрійович– дизеліст-електрик, Харків, третя зимівка, 1973 р.н.
 11. Прокопчук Євгеній Володимирович– системний адміністратор зв’язку, Буча (Київська обл.), перша зимівка, 1984 р.н.
 12. Дейнека Ігор Вікторович– лікар, Рівне, перша зимівка, 1982 р.н.

У кожного з основного складу УАЕ є дублер – на випадок, якщо до відправки експедиції трапиться непередбачувана ситуація і хтось з основного складу буде змушений відмовитись від зимівлі. Невдовзі на затверджених комісією учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський».

Як ми повідомляли, відбір у 25 УАЕ було оголошено на початку жовтня 2019 року. На відкритий конкурс загалом надійшло 88 заявок: 66 від чоловіків та 22 – від жінок. Процедура відбору відбувалася у кілька етапів, зокрема, конкурс документів, співбесіда, психологічне тестування, медогляд. Також рекомендовані до складу 25 УАЕ учасники пройшли дводенний тренінг з надання першої домедичної допомоги.

Related posts

Leave a Comment