Національний антарктичний науковий центр співпрацюватиме з Регістром судноплавства України

Досвід антарктичних рейсів криголама «Ноосфера» використають для покращення експлуатації інших суден у складних умовах та для навчання майбутніх українських кораблебудівників і моряків. Це передбачено меморандумом про співпрацю, який був підписаний між Національний антарктичний науковий центром і Регістром судноплавства України сьогодні, 20 грудня 2023 року, повідомляє сайт НАНЦ.

Як відомо, «Ноосфера» – нині єдине наукове судно України льодового класу. Тож важливо не лише використовувати його для полярних досліджень, а й вивчати досвід експлуатації криголама в складних умовах Антарктики, зокрема зледеніння. Це допоможе покращити використання інших суден у схожих умовах, а також удосконалити підготовку українських студентів-кораблебудівників та моряків.

У межах меморандуму передбачається спільне проведення досліджень на борту «Ноосфери». Насамперед вивчатимуть поведінку в полярних умовах металевих конструкцій, механічних установок, машин та механізмів, навігаційного та радіообладнання. На основі отриманих результатів Регістр судноплавства зможе поліпшувати свої Правила класифікації та побудови суден і підтримувати Фонд діючих документів у сучасному стані.

Водночас Регістр судноплавства надаватиме НАНЦ актуальну інформацію (а вона постійно оновлюється) щодо вимог до суден у полярних водах. Це дозволить підтримувати технічний стан криголама «Ноосфера» відповідно до найвищих світових стандартів.

This slideshow requires JavaScript.

Генеральний директор ДП «Регістр судноплавства України» Сергій Гурський зазначив: «Меморандум передбачає стратегічне партнерство та взаємовигідну співпрацю у навчальній, виробничій та інноваційних сферах, і це тільки перший крок на шляху великої спільної роботи».

З ним погодився й очільник НАНЦ Євген Дикий: «Ми маємо гарну історію взаємодії з Регістром судноплавства з першого дня, як “Ноосфера” прийшла до України, а сьогодні почали новий етап – науковий, що не може не радувати».

Приємним подарунком для НАНЦ став календар від Регістру на 2024 рік зі світлиною «Ноосфери» і написом «Крізь кригу до Перемоги». Гадаємо, під цим гаслом сьогодні готовий підписатися кожен українець.


Читайте також:

Криголам «Ноосфера» відповідає вимогам міжнародних кодексів та конвенцій

Криголам «Ноосфера» розпочав тертій антарктичний сезон

Криголам «Ноосфера» прибув до станції «Академік Вернадський» 

Дослідницький криголам «Ноосфера» вирушив в Антарктику

Related posts

Leave a Comment