Криголам «Ноосфера» прибув до станції «Академік Вернадський»

Український науково-дослідний криголам «Ноосфера» 11 грудня дійшов до української антарктичної станції «Академік Вернадський». Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Корабель дістався до станції «Академік Вернадський» дещо раніше запланованого терміну завдяки скоординованій роботі польської та української команд, а також гарній погоді при розвантаженні на попередній локації – польській станції ім. Арцтовського.

Іти від острова Кінг Джордж до острова Галіндез довелося повільно. Такої кількості різноманітних айсбергів наші моряки ще не бачили, і всі їх треба було майстерно оминати.

This slideshow requires JavaScript.

На час прибуття судна до української станції з погодою знову пощастило, тож досить швидко вдалося переправити на берег учасників української сезонної експедиції. Через складний рельєф дна «Ноосфера» не причалює до самого острова, а стоїть неподалік, тому людей та вантажі до станції доставляють невеликими човнами.

«Наступний тиждень буде гарячим. Але настрій у всіх піднесений, бо так радісно через 8 місяців побачити своїх друзів та колег, ще й з купою корисних речей і смаколиків», – кажуть зимівники.

This slideshow requires JavaScript.

Протягом найближчого часу необхідно розвантажити корабель, запустити ремонтні та інші роботи. Технічна команда сезонної експедиції продовжить модернізацію станції, розпочату ще до повномасштабної війни, а науковий загін сезону проводитиме додаткові дослідження.

Після завершення розвантаження «Ноосфера» вирушить до Чилі, щоб доправити туди польських полярників, які зараз на борту криголама. Це вже третій рік поспіль наш криголам забезпечує перезмінку на польській антарктичній станції ім. Г.Арцтовського.

Відтак у Чилі «Ноосфера» чекатиме на ще один сезонний загін науковців, які проведуть низку досліджень з борту судна, і нову команду українських зимівників, аби доставити їх до станції «Академік Вернадський».

Фото: Сергій Глотов, Олександр Гришко, Анатолій Андрєєв.

 

Related posts

Leave a Comment