Створюється термоядерний двигун для пришвидшення космічних польотів

Американська компанія Helicity Space отримала інвестиції від інших компаній, які займаються космічними технологіями, у розмірі 5 млн доларів. Ці фінансові вливання допоможуть прискорити розробку унікального термоядерного двигуна для космічних кораблів, який дасть змогу здійснювати більш швидкі переміщення в космосі. Таким чином час польоту на Місяць, Марс або в інші світи Сонячної системи значно скоротиться, повідомляє Фокус із посиланням на Interesting Enineering.

Інженери компанії Helicity Space зараз активно займаються створенням термоядерного двигуна з використанням запатентованої технології. На відміну від сучасних хімічних двигунів для ракет і космічних кораблів, термоядерний двигун має більший потенціал ефективності роботи і, звісно ж, швидкості переміщення в космосі. За допомогою термоядерного синтезу можна створити в 10 млн разів більше енергії на одиницю маси палива. Таким чином за допомогою таких рухових установок дослідження глибокого космосу стане більш ефективним, а час польоту на Марс, Місяць або інші світи Сонячної системи значно скоротиться.

Інженери компанії Helicity Space створили унікальну технологію Helicity Drive, яка лежить в основі майбутнього термоядерного двигуна, що наразі перебуває на стадії розробки. За допомогою цієї технології можна якнайкраще перетворити електрику в плазмовий нагрів, що є важливим процесом для досягнення необхідних умов для створення термоядерного синтезу. Ця технологія базується на методі магнітоінерційного синтезу, який полягає у стисненні стабільних плазмових струменів магнітним соплом. Під час цього процесу плазма нагрівається до сотень мільйонів градусів Цельсія і в результаті створюється реакція термоядерного синтезу. Саме вона створює тягу, за допомогою якої космічний корабель рухається вперед.

Завдяки отриманим інвестиціям у компанії Helicity Space тепер є більше можливостей для вдосконалення своєї технології та створення прототипу діючого термоядерного двигуна для польотів у глибокому космосі.

Згідно із заявою компанії, спочатку буде створено експериментальний термоядерний двигун, який продемонструє роботу технології в невеликому масштабі. Що стосується повноцінного прототипу, який буде встановлений на космічному кораблі, то він має бути перевірений у космосі приблизно через 10 років.

У цей же час Компанія Pulsar Fusion з Великої Британії розпочала створення найбільшого у світі термоядерного ракетного двигуна. Такі двигуни можуть значно скоротити час переміщення між планетами, а це зі свого боку призведе до швидшого освоєння людством Сонячної системи, пише Фокус із посланням на ScienceAlert.

Учені вважають, що надлишкова енергія, створена таким термоядерним двигуном, дасть змогу космічній ракеті набрати швидкість у понад 800 тисяч км/год. На їхнє переконання термоядерна енергія дасть змогу не тільки значно скоротити час подорожей у космосі, а й стане джерелом практично безмежної енергії на Землі.


Читайте також:

Фізика у 2022 році: наближення до розуміння Всесвіту 

Мистецтво космічного вітрильництва

11 років історичному стрибку з космосу: відео 

 

Related posts

Leave a Comment