Скільки коштує відвідати усі країни світу

Найбільша фортифікаційна споруда Північної та Південної Америк – цитадель Лафер’єр (Гаїті)

 

Ганна Бурлака

Перед тими, хто багато подорожує та побували не у першому десятку країн, часто постає питання, чи не відвідати всі країни світу та скільки це може коштувати. Приємно помріяти, що колись ти відзначишся у кожному куточку світу, зробиш пару навколосвітніх подорожей та об’їздиш кожну державу. Тоді починаєш активніше роздивлятися мапу, рахувати вже відвідані країни та міста, і дізнаватися, а скільки їх, цих держав, всього на планеті.

Недавно я побувала на конференції мандрівників “Nomad Mania” у Львові, де познайомилася з першим українцем, який відвідав всі країни світу, – Костянтином Симоненком. А також з іншими мандрівниками, які ставлять перед собою таку мету або вже відвідали понад 100 країн, – Костянтин Ліорек (потенційно другий українець, який відвідає всі країни світу), Орест Зуб та Яна Зубкова.

Для свого YouTube-каналу я підготувала невеликі змістовні інтерв’ю з кожним з них та розпитала, як об’їздити весь світ, ким потрібно працювати, щоб могти подорожувати так багато. Натискайте на зображення, щоб подивитися відео.

Скільки всього у світі країн, щоб їх відвідати?

Якщо ви задумалися, скільки у світі країн, то абсолютною базою для всіх підрахунків є країни списку ООН – 193 незалежні держави, визнані світовою спільнотою.
Якщо мандрівники стверджують, що побували у всіх країнах світу, це означає, що було відвідано саме 193 держави.

Також є кілька країн, які не входять у список ООН, але які визнані незалежними або мають статус спостерігача: Ватикан, Палестина, Косово та Тайвань (Республіка Китай).

А ще є невизнані та заморські території: наприклад, Західна Сахара, заморські території країн Нідерланди, Франція, Великобританія, США та ін. – острови Аруба чи Гваделупа, Британські Віргінські о-ви чи Пуерто-Ріко.

Разом все це складає список ООН+, куди входять понад 250 територій та країн.

Що потрібно, щоб відвідати всі країни світу?

Під час інтерв’ю, що я брала у найбільших мандрівників України, а також з власного досвіду, оскільки мені з чоловіком вдається подорожувати по 10-12 разів в рік, я зробила кілька висновків:

  • Планування – номер один у всіх подорожах! Чим раніше купив авіаквиток, тим дешевше він коштує. Те ж правило стосується й бронювання житла та оренди авто, якщо воно потрібно. Логістика, продумана наперед, економить сотні доларів на подорожі.
  • Відвідувати віддалений регіон за одну тривалу подорож: якщо летіти на далекі континенти, краще запланувати там довше часу, щоб побачити якнайбільше – перельоти в Південну Америку, Африку чи Океанію досить дорогі, тому варто їхати туди на довше, щоб за один раз об’їхати кілька країн чи островів.
  • Працювати та заробляти: не варто думати, що на мандрівників гроші сиплються з неба і що все легко дається. Подорожувати можна з абсолютно різним бюджетом. Але для того, аби подорожувати часто та багато, відвідувати Африку, США чи Австралію потрібно працювати не менше, ніж подорожуєш, щоб могти оплатити собі всі ці перельоти, візи та проживання.
  • Розставляти чіткі пріоритети, на що витрачати кошти: абсолютно кожен мій співрозмовник, а всі вони різного віку та різної професії, сказали в інтерв’ю, що саме визначення пріоритетів допомагає їм подорожувати багато. Судіть самі: дорогий телефон чи подорож? Вони обирають подорож. Дорогий годинник чи подорож? Вони обирають подорож. Купити машину чи відвідати кілька країн Африки? Вони обирають Африку.
  • Починати подорожувати якомога раніше: я тричі їздила за різними програмами обміну, навчання та стажування за кордоном – на 1,5 місяці в Сербію, на рік в Бельгію та тиждень у Швецію.
  • Обирайте професію чи роботу, яка передбачає відрядження: торгові агенти, які працюють на експорт, програмісти, турагенти, урбаністи, стюарди та стюардеси, письменники, музиканти, танцюристи, спортсмени – всі вони доволі часто їздять у відрядження або на стажування за кордон. А якщо по роботі не складається, то існує багато волонтерських програм.

Скільки коштує відвідати всі країни світу?

Орест Зуб, мандрівник та блоґер, який на момент публікації статті відвідав 114 країн світу, порахував, що за перших 100 країн він витратив 64 000$ за 10 років.

Досить солідна сума на перший погляд. Але вона була витрачена не за один раз, а поступово протягом багатьох років. Також є ряд країн, де Орест пробув доволі довго: 5 місяців в Індії, 4 місяці в Мексиці, тривалий час в Таїланді і т.д.

Зі свого досвіду скажу, що за свої 10 років мандрів з 2008 року мені вдавалося подорожувати по Європі і коли я заробляла 300$ в місяць (наприклад, коли я після університету почала працювати). Я вже для себе давно вивела формулу: якщо заробляти від 1000$+ в місць, то можна спокійно подорожувати в будь-яку точку світу. 

Гора Фіц Рой в аргентинській Патагонії (Fitz Roy, El Chaltén, Argentina) 

В такі країни, як Австралія, Нова Зеландія, Бразилія, США, Намібія однієї тисячі доларів не буде достатньо, кажу з власного досвіду, і треба відкладати перед поїздкою або працювати ще більше.

В цілому підхід повинен бути такий: постійно збільшувати свій дохід. Сьогодні по Європі можна їздити практично з будь-яким бюджетом завдяки лоукостам, гостелам, дисконтним автобусам та іншим економним можливостям. Але варто починати виїжджати далі за європейський континент, паралельно підвищуючи свій заробіток. Неможливо поїхати на 300$ в Кенію чи США. Тому варто розвиватися та шукати можливості збільшувати прибуток, щоб подорожувати туди, куди хочеться. Навіть, якщо для цього треба трошки накопичити – емоції та нові враження окупляться сповна!

Джерело: Блог про подорожі Ані Бурлаки

Фото з фб-сторінки Hanna Burlaka – travelog

Читайте також:

Як і де знаходити дешеві авіаквитки: поради для бюджетних перельотів 

Як подорожують та заробляють тревел-блогери

Стоповер: як отримати від подорожі більше

Про подорож на Фарерські острови

 

Related posts

Leave a Comment